Kredyt kontra pożyczka – przydatne porady

W dzisiejszych czasach kredyty i pożyczki są jednymi z najchętniej wybieranych usług proponowanych przez banki i nie tylko. Przez ludzi nieobeznanych w zagadnieniu niejednokrotnie pojęcia te są wykorzystywane zamiennie, choć ich znaczenie się nie pokrywa. To, co łączy kredyt i pożyczkę to fakt, że klient otrzymuje pieniądze i ma później obowiązek zwrócenia ich. Obydwa procesy przebiegają jednak na innych zasadach. Co ważne, jedyną jednostką mającą uprawnienia do dawania kredytów są banki.

plik pieniędzy

Autor: Aleksandr Zykov
Źródło: http://www.flickr.com
pożyczce (zobacz pożyczka pod zastaw działki) gotówkowa (więcej odkryjesz tu: ) z kolei może być udzielona przez instytucję nie będącą bankiem oraz przez indywidualne osoby. Ostatnio stworzono bardzo dużo nowych instytucji, trudniących się głównie lub wyłącznie pożyczkami. Nie w każdym przypadku są to jednak instytucje sprawdzone, a ich usługi nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa. Ponadto zwykle pożyczki opiewają na mniejsze kwoty, toteż więcej osób jest w stanie je uzyskać.

Cele kredytów i pożyczekKredyty i pożyczki są brane przez ludzi na najróżniejsze cele. Kolejna różnica pomiędzy tymi dwiema formami polega na tym, że przed otrzymaniem kredytu w banku powinno się jasno sprecyzować cel, na jaki pieniądze mają być przekazane. Częstymi motywacjami są przykładowo różnorodne wyjazdy, przykładowo na zagraniczny urlop. Wiele osób decyduje się także na renowację domu czy mieszkania za środki z kredytu. Osobną i charakterystyczną formą jest kredyt, jaki udzielany jest na zakup domu.

Równie intrygujący artykuł umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź stronę www (www.bankrumia.pl/) i sprawdź, jakie treści tam odnajdziesz. One również Cię zaciekawią.

Jasne jest, że im większa kwota kredytu, tym więcej warunków musi spełniać klient, by został uznany za wypłacalnego. Jednym z nowoczesnych powodów brania kredytu jest również chęć zorganizowania ślubu i wesela.

Forma spłacania
Kredyt gotówkowy (tani kredyt gotówkowy) w założeniu oznacza przekazanie gotówki od razu na rachunek bankowy klienta. Należy jednak pamiętać, że kredytu nie otrzymuje się za darmo. Cena, którą ponosi się za jego uzyskanie, zawarta jest w odsetkach Zwracanych rat. Oprócz tego kredyt nigdy nie udzielany jest w postaci gotówki dawanej „do ręki”. W ten sposób za to zwykle odbywa się dawanie kwoty pożyczki. Pożyczki również spłacane są za pomocą gotówki. Pożyczkobiorca staje się właścicielem pieniędzy po ich uzyskaniu i może przeznaczyć je na dowolną rzecz.