Kręcenie filmów z przestrzeni powietrza i dlaczego?

Kręcenie filmów z przestrzeni powietrza i dlaczego?

Mało kto nie zachwycał się w trakcie oglądania filmu z ujęciami z powietrza. Uchwycenie wielu horyzontów, np. szturmujących wojsk lub trudnych do okiełznania krajobrazów i przestrzeni zapamiętujemy szczególnie. Uchwycenie powietrznych przestrzeni bywa filmową gratką, lecz poza kinem także inni korzystają z tego rozwiązania – powietrzne spoty to również kąsek dla branży marketingowej, turystycznej i lotniczej.

Tworzone są następne spoty promujące stolice, w których korzysta się z materiałów firm filmujących i fotografujących z powietrza (magic eye). Drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne mają wmontowane aparaty cyfrowe do ujmowania widoków z powietrza.

Ciekawi Cię przedstawiany materiał? Jeśli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oryginalne źródło (https://super-edu.pl/korepetycje/informatyka/warszawa), które również zapewne Cię zaabsorbuje.

Cena ujęć „powietrzno-filmowych” zależy przede wszystkim od używanego sprzętu (ostrości lustrzanki), uwarunkowań urbanistycznych, rodzaju ujęć (w ruchu – statyczne). Do kosztów zalicza się też czas spędzony na kręceniu filmu, a także kwestia dojazdu sprzętu na plan kręcenia.Najistotniejszym czynnikiem, bez którego filmowanie spełzłoby na niczym, jest pewność co do legalności i zabezpieczenia przestrzeni powietrznej – jeśli ta jest uznawana za niebezpieczną, bez odpowiednich kontroli i pozwoleń, nie może zostać miejscem kadrowania pod film czy spot reklamowy. Dlatego też wykonywanie sesji nad zgromadzeniem ludzi czy rozbudowaną siatką radiowo-telewizyjną także przekracza możliwości podniebnych reżyserów.

Dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com

Na niesprzyjające warunki pogodowe nie mamy wpływu, lecz także one uniemożliwiają rozpoczęcie sesji. Zaleca się fotografowanie w godzinach okołopołudniowych i – dla jakości – nie „pod słońce”, chyba że takie jest założenie twórcy. Prędkość dronów zmienia się, najczęściej w przedziale 40-100 km/h, w zależności od dynamiczności kadru i przyspieszeń na wizji.

Działalność przedsiębiorstw oferujących filmowanie z powietrza opiera się na standardowym wystawianiu faktur i umów zlecenia lub o dzieło. Filmowanie filmy korporacyjne warszawa z przestworzy powietrznych jest cenne, ale jednocześnie wymaga też od samego właściciela. Dla rozpoczęcia działalności podniebnej reżyserii firmy muszą otrzymać licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego z siedzibą w Warszawie.
Z wyjątkowych ujęć korzysta mnóstwo działaczy podróżniczych i reklamowych. Niezmierzalne i rozłożyste horyzonty widzimy na przydrożnych billboardach, w elementach usług deweloperskich, czy biurach podróży.