Kotłownie kontenerowe – główne plusy

Kotłownie kontenerowe – główne plusy

Każdy budynek ma jakieś zapotrzebowanie na energię cieplną. Bywa jednak, iż popyt ten istnieje przez bardzo krótki okres, albo że w projekcie budynku nie przewidziano zaplecza, potrzebnego na stworzenie kotłowni. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji?

element kotłowni parowej

Autor: Richard Ash
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotowanie kotłowni – albo na zapleczu budynku głównego, albo w osobnym budynku – to duże wyzwanie planistyczne oraz dość duży koszt wykonania. Należy uzyskać potrzebne zezwolenia, a formalności jest dużo, ich pozałatwianie jest bardzo czasochłonne. Należy również opłacić przygotowanie projektu oraz instalację samej kotłowni. W wielu przypadkach jest to wyjście zupełnie nieopłacalne, dlatego coraz więcej zarządców budynków różnej kategorii decyduje się na kotłownie kontenerowe.

Mają one obszerny zakres wykorzystania, są bardzo oszczędne finansowo zarówno w instalacji, jak i w użytkowaniu, dzięki swoim wymiarom i specyfikacji technicznej, zazwyczaj nie wymagają uzyskania zezwoleń na ich użytkowanie, dostępne są w wersji wyposażonej w kotły parowe albo w kotły wodne, więc każdy niewątpliwie znajdzie rozwiązania, dostosowane do swoich potrzeb. Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają kotłownie kontenerowe, jest ich mobilność. Dzięki temu, w każdej chwili mamy możliwość umiejscowić źródło ciepła w najdogodniejszym miejscu. Ma to ogromne znaczenie dla efektywności kotłowni dlatego, że dzięki umiejscowieniu tuż obok zasilanego budynku, w dużym stopniu ograniczamy straty energii w czasie przesyłu.

Kotłownia kontenerowa może być zaopatrzona w kotły wodne lub w kotły parowe, zasilane gazem albo olejem.

Jak myślisz? Czy opisywany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-hiszpanii) – pochłoną Cię totalnie.

Duży asortyment proponowanych rozwiązań sprawia, że kotłownie tego rodzaju stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, takich jak domy wczasowe, czy hipermarkety oraz w nieruchomościach mieszkalnych. Oprócz stałego używania przenośnej kotłowni jako źródła ciepła, bardzo często jest ona stosowana w sytuacjach, gdy podstawowa ciepłownia poddawana jest konserwacji, albo gdy wystąpi jakaś usterka. Sprawdza się także idealnie na placach budowy. Zewnętrzne, samodzielne kotłownie mogą więc stanowić podstawowe źródło zasilania budynku w energię cieplną, albo hiperłącze do strony pełnić rolę urządzenia awaryjnego, wykorzystywanego w szczególnych sytuacjach.