Kompresory czym są i do czego służą?

Kompresory czym są i do czego służą?

Sprężarki służą do uzyskiwania wysokich ciśnień sprężonego gazu względnie wymuszania jego przepływu. Odnajdują wykorzystanie zarówno w przemyśle, jak i w sprzęcie domowego użytku, dla przykładu w suszarce bądź w wentylatorze.

Kompresor to jeden z typów sprężarki. Co powinniśmy o nim wiedzieć? Czasem używa się błędnej nomenklatury naprowadzającej, iż kompresory i sprężarki to to samo. Wypływa to z nazbyt dokładnego tłumaczenia frazesu z angielskiego – compressor.

Jeżeli zaabsorbował Cię niniejszy tekst, to nie wahaj się i przeczytaj szczegóły na stronie (http://www.ratowniczy-sklep.pl/pl/c/Bluzy-damskie/19). Na pewno przekonasz się, że w tamtym miejscu również są to bardzo interesujące informacje.

Tak więc dla uproszczenia możemy używać tychże wyrazów w sposób zamienny, jednak miejmy na względzie, że każdy kompresor jest sprężarką, jednak nie każda sprężarka jest kompresorem.

klucze

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Z kompresorem wszyscy spotkaliśmy się choćby na stacji CPN, służy on do napompowania kół. Należy podjechać autem jak najbliżej Urządzenia, a w następnej kolejności bierzemy w dłoń węża przymocowanego do urządzenia po czym kierujemy go do opony. Węża zakładamy na wentyl oraz pomnąc o założeniu blokady, trochę dociskamy, zaś potem uwalniamy blokadę. Kompresory mogą być elektryczne albo mechaniczne. W tym pierwszym przypadku wystarczy nacisnąć przycisk „start”, w drugim, musimy pompować osobiście.

Zachęcamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na podobny temat – tam odnajdziesz ekstra informacje. Więc idź do serwisu kominek elektryczny i ciesz się nimi.

Po napompowaniu znowu przyciskamy język blokady, a potem żwawo oswobadzamy wentyl. Omawiane przyrządy przydają się nie wyłącznie w warsztatach wulkanizacyjnych. Kompresor olejowy stosuje się też w zakładach lakierniczych czy też do zasilania narzędzi pneumatycznych.

Natomiast kompresor bezolejowy zużyjemy samodzielnie w naszym domu. Przeczyścimy nim prędko kosiarkę z trudno osiągalnych zakamarków, napompujemy oponę bez eskapad na stację paliw, napompujemy też piłkę albo basen na wodę.