Kobietom trudniej na rynku pracy?

Kobietom trudniej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś pozbawioną pracy panią w średnim wieku, możesz mieć problem ze znalezieniem stałej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo brutalny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że osoby młode także nie posiadają stałej pracy, to osoby starsze borykają się z tym samym tematem, chociaż mają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Agnieszka Kowalska obecnie mieszka w Opolu. Właśnie skończyła czterdzieści pięć lat.

Ten serwis www (https://www.interwiedza.pl/szkolenia/malarz-piaskarz/), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych materiałów na omawiany temat – zobacz również odmienne artykuły zawierające nie mniej satysfakcjonujące posty.

Po dwudziestu latach pracy w jednej branży została zwolniona. Mimo dużego doświadczenia pani Kowalska ma kłopoty ze znalezieniem dobrej pracy. Mimo że ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs językowy. Przez dziesięć lat studiowała język niemiecki w stopniu podstawowym.

uczniowie podczas pracy w grupie

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie pani Kowalska chciała znaleźć stałą pracę w zawodzie, okazało się, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Także wiek kobiety działa na jej szkodę. Na rynku pracy ma miejsce szczególna tendencja do dyskryminowania poszukujących pracy osób w średnim wieku. Natomiast wyjątkowo ciężko jest uzyskać kompleksową pomoc od państwa.Na dzień dzisiejszy w Polsce jest dużo osób w podobnej takiej samej sytuacji. (News – oferty pracy pielęgniarka)Chociaż Urzędy Pracy oferują czasami dofinansowane kursy dla ludzi poszukujących pracy, mimo to nie dla każdego znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zasobności gminy, która sponsoruje dany urząd pracy oraz jak dany urząd rozporządza tymi funduszami.

Ciekawą perspektywą dla osób długotrwale bezrobotnych są także dodatkowe szkolenia finansowane przez Unię Europejską. Warto z nich skorzystać, ale trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. Współczesny rynek pracy jest niezwykle zmienny, stąd należy być elastycznym i w razie utraty pracy prędko działać i być gotowym na zmianę branży. W tym celu powinno się podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. Tym sposobem, kiedy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: praca recepcjonistka, będzie mogła bez problemu odpowiedzieć na ofertę.
Szukanie pracy wymaga także więcej zachodu niż się wydaje. Nie wystarczy co dzień rano przeglądać serwisy internetowe i wpisywać w wyszukiwarkę to samo hasło: praca Rybnik. Trzeba poszukiwać ofert także poza swoim miejscem zamieszkania.