Kilka przydatnych informacji o długoterminowym wynajmie samochodów, zalety tego typu rozwiązań.

Kilka przydatnych informacji o długoterminowym wynajmie samochodów, zalety tego typu rozwiązań.

W obecnych bez samochodu trudno się obejść, stanowi on dość istotną część życia zawodowego i osobistego. W niejednej rodzinie każdy domownik posiada swoje auto, i przeważnie będą one użytkowane w intensywny sposób. Z reguły przemawiają za tym względy praktyczne, bo jeżdżąc samochodem sporo rzeczy da się pozałatwiać sprawnie i szybko.

samochody

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak należy pamiętać o tym, że samochód (znajdź więcej) to również stałe, określone wydatki, które trzeba systematycznie ponosić. Tankowanie paliwa to rzecz oczywista, ale dochodzą przecież do tego koszty przeglądów, ubezpieczenia czy bieżącego serwisowania. Jeżeli podliczy się to wszystko i uwzględni jeszcze pewną sumę na nieprzewidziane wydatki, to się okazuje, że miesięczne koszty na utrzymanie auta mogą znacznie przekroczyć tysiąc złotych.

A przecież należy jeszcze uwzględnić koszt zakupu auta i czas spędzony na załatwianiu wszystkich spraw z nim związanych. Niektóre osoby patrząc na takie wyliczenia są bardzo zaskoczone, szczególnie jeżeli się okaże, że w bardzo podobnych pieniądzach można skorzystać z oferty wynajmu długoterminowego.

Taki rodzaj wynajmowania, oprócz standardowych usług krótkoterminowych, oferuje chyba już każda wypożyczalnia aut rzeszów. Dla wypożyczających takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, bo praktycznie ich obsługa pojazdu sprowadza się do tankowania i opłacania faktury za wynajęcie.

Resztą spraw które są związane z serwisowanie i utrzymywaniem auta będą się zajmować pracownicy wypożyczalni, i odbywało się to będzie przez pełny okres trwania umowy wynajmu. Będzie to niezwykle praktyczne, ponieważ zdejmuje z wynajmującego konieczność ponoszenia kosztów związanych nie tylko z codzienną obsługą, zakupem części eksploatacyjnych, lecz także w sytuacjach, gdy samochód ulegnie poważniejszemu zepsuciu.

W wielu wypożyczalniach klient ma na tyle kompleksową obsługę, że jeżeli coś się stanie z pożyczanym pojazdem, to na czas wyjaśnienia sprawy dostanie samochód zastępczy. Usługi tego typu cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród różnego rodzaju firm.