Kiedy wypada wymienić opony zimowe na letnie?

Kiedy wypada wymienić opony zimowe na letnie?

Wszelki kierowca winien niewątpliwie wiedzieć w jakim momencie trzeba zamienić opony zimowe na letnie. Twierdzi się, że zmiany opon na letnie dokonujemy gdy średniodobowa temperatura wynosi powyżej 7 stopni Celsjusza.

Pożądane byłoby więc obserwować bieżącą pogodę i temperaturę, albowiem dzięki temu będziesz wiedzieć kiedy nadejdzie okres na wymianę opon na letnie. Jeżeli przez okres mniej więcej dwóch tygodni utrzymuje się dodatnia temperatura w wysokości 6-7 stopni to pożądane byłoby wyposażyć już swój wóz w opony letnie warszawa. Opony letnie różnią się parametrami od opon zimowych, są o wiele twardsze oraz bardziej nieugięte na zniszczenie w lecie, dzięki nim jazda na drodze staje się o wiele bardziej bezpieczna.

Wszelkie opony dostępne na rynku głównie mają na celu bezpieczeństwo kierowcy i wygodę w trakcie jazdy, dlatego niezbędne jest używanie dobrych opon w danej porze roku. Zimą stosujemy opony zimowe, jakie są dopasowane do zimowych warunków, takich jak na przykład śliskie drogi, śnieg lub ujemna temperatura, zaś latem wykorzystujemy opony letnie, które posiadają o wiele lepszą powierzchnię styku z nawierzchnią suchą oraz zezwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej liczbie rowków i nacięć, odwrotnie jest w wypadku opon zimowych. Co więcej jazda na letnich oponach jest też cichsza, nierzadko opony letnie powodują, iż zużywa się również mniejsza ilość paliwa.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając opony letnie trzeba zwrócić uwagę również na ich parametry i rodzaj, bowiem nie każde opony letnie warszawa (przejdź do źródła) będą pasować do wszelkiego modelu samochodu. Podczas zakupu letnich opon pożądane byłoby więc wziąć pod uwagę odpowiedni rozmiar opony, indeksy ładowności czy też prędkości, na dodatek zwróć także uwagę na poziom hałasu który generuje dana opona czy na ich przyczepność.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź www producent odbojnic przemysłowych a tam czekają na Ciebie wiadomości warte uwagi. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony!

Dzięki temu jazda na oponach letnich będzie dla Ciebie nie tylko bezpieczniejsza, lecz również o wiele bardziej komfortowa, a wiadomo, iż komfort w trakcie jazdy wozem ma dla wielu kierowców ogromnie ważne znaczenie.