Kiedy wymienić opony letnie na zimowe?

Każdego roku, mniej więcej w ostatnim tygodniu listopada, spora grupa kierowców zastanawia się czy pojawił się już odpowiedni moment by wymienić opony letnie na zimowe. Jednak, coraz więcej osób bazując na doświadczeniu, że zima może wszystkich całkiem nieźle zaskoczyć, nie zostawia tej decyzji na ostatnią chwilę, ale dużo wcześniej zabiega o to, by kupić dobre opony zimowe na oraz zamówić termin w warsztacie na ich wymianę.

Niejednokrotnie popularnym wśród klientów asortymentem (głównie ze względu na cenę) są też opony całoroczne, jednak w sytuacji gdy pokonujemy autem częste i długie trasy, lepiej zdecydować na zakup opon o zwiększonej odporności na ścieranie lub po prostu zainwestować w dwa komplety opon – zimowych i letnich, które mogą przy nawet bardzo trudnych warunkach sprawdzać się o wiele lepiej. Wiele osób wiosną a także jesienią skarży się na wysokie ceny opon, jeśli jednak pomyślimy o ich kupnie odpowiednio wcześniej, możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty oraz okresowe wyprzedaże.

Felgi oraz opony to zdecydowanie jeden z najbardziej sezonowych asortymentów. Gdy tylko stopnieje lub spadnie pierwszy śnieg sklepy i warsztaty samochodowe doświadczają niebywałego oblężenia a klienci niejednokrotnie czekają w długich kolejkach. Sposobem na uniknięcie tego problemu jest internetowy sklep z oponami który nieustannie oferuje najlepsze modele opon i felg w przystępnych cenach, dodatkowo proponując klientom gratisową wysyłkę oświetlenie (zobacz wróć) wysoki rabat. Dzięki temu, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach można łatwo kupić odpowiedni komplet ogumienia do naszego auta a także motocykla.

Jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo nas i naszych bliskich oraz komfort jazdy warto zdecydować się na zakup produktów sprawdzonej firmy i postawić na produkty nieco droższe ale dające gwarancję trwałości oraz dobrej jakości. Najlepsi producenci wciąż prześcigają się wprowadzając nowe rozwiązanie nie tylko w zakresie trwałości materiałów ale również ułożenia i kształtu bieżnika. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możemy wybierać opony w o bardzo wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie odprowadzające wodę i błoto, a także utrzymujące znakomitą stabilność nawet na śliskim podłożu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z porady specjalistów, którzy bezpłatnie doradzą jaki model najlepiej sprawdzi się w przypadku danej marki samochodu, wyjaśnią skomplikowane oznaczenie opon oraz pomogą wybrać felgi aluminiowe światło (zobacz pełna treść) stalowe.