Kiedy swoją pracę jesteś zmuszony wykonywać w mieszkaniu, możesz być wolnym strzelcem w swoim zawodzie

Zdarzają się sytuacje życiowe, które przeszkadzają w podjęciu pracy poza czterema ścianami swojego domu. Mogą być one powiązane z okolicznościami zdrowotnymi lub koniecznością opieki nad dzieckiem. Jeszcze kilka lat temu warunki takie powodowały duże komplikacje, razem z nadejściem internetu zmieniły się także możliwości zawodowe freelancerów, czyli specjalistów wypełniających obowiązku poza biurem firmy.

programista

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Freelancing jest coraz bardziej popularny

Mianem freelancera określa się osobę, która wykonuje obowiązki bez etatu, wykonując zlecenia oraz projekty adekwatne do umiejętności. W oparciu o taki rodzaj zatrudnienia swoje obowiązki wykonują fotograficy, copywriterzy, dziennikarze, jak też tłumacze oraz programiści i inni specjaliści od IT. Dzięki dostępowi do internetu są w stanie oni utrzymywać kontakt ze swoim zleceniodawcą i wysyłać wykonane projekty. W wielu przypadkach freelancerzy podejmują ten model pracy z powodu sytuacji życiowej, mimo wszystko często bywa, że freelancing wybierają osoby, które uznają sobie własne zarządzanie godzinami pracy i wolną sytuację zawodową.

Znane firmy chcą korzystać z usług freelancerów

W przypadku freelancerów bardzo istotne okazuje się, aby utrzymać ciągłość zleceń i pozyskiwać je od dobrych oraz rzetelnych zleceniodawców, którzy zapewniają atrakcyjne warunki pracy. Na tę chwilę wielkim zainteresowaniem pracodawców mogą pochwalić się freelancerzy z branży IT, bo wciąż rozwijający się oraz ewoluujący internet gwarantuje mnóstwo ewentualności zatrudniania.

Freelancerzy powiązani z branżą internetu oraz multimediów trudnią się głównie projektowaniem oraz tworzeniem witryn internetowych, jak też tworzeniem różnego typu programów oraz aplikacji, administrowaniem stronami oraz tworzeniem grafik.

praca zdalna

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Szukaj pracy w internecie, ale także zaprezentuj się zleceniodawcy

Większość freelancerów szuka zleceń za pośrednictwem internetu – .

Poszukujesz kolejnego wpisu na opisywany tu problem? Jeżeli tak, to ten w serwisie (http://stern-przysiegly-holenderski.pl/) bez cienia wątpliwości też uznasz za zajmujący.

Na tego typu oferty można trafić na portalach zamieszczających oferty pracy w calutkim kraju. Jednak warto pomóc fortunie i założyć własną stronę internetową albo bloga branżowego, gdzie można będzie prezentować potencjalnym zleceniodawcom próbki swoich możliwości zawodowych. Dobrze będzie również założyć konta się na stronach skupiających osoby szukające pracy albo pracownika, jak na przykład Golden line.