Kiedy musisz dokonać wyceny rezerwy pracownicze swej firmy, zatrudnij profesjonalnego specjalistę

Kiedy musisz dokonać wyceny rezerwy pracownicze swej firmy, zatrudnij profesjonalnego specjalistę

Współcześnie obowiązujące prawo kładzie na przedsiębiorców obowiązek wyceny rezerw świadczeń pracowniczych. W wypadku, kiedy chce się przeprowadzić wspomnianą wycenę oraz sporządzić wymagany raport, trzeba wynająć profesjonalnego aktuariusza.

Czym zajmuje się aktuariusz?

księgowa

Aktuariusz jest specjalistą posiadającym szeroką wiedzę i umiejętności w sferze matematyki ubezpieczeniowej oraz demografii, jak także wysokie zdolności analityczne. Specjalista pełniące usługi aktuarialne zajmuje się obliczaniem ryzyka i wartości podejmowanych projektów finansowych, skupiając się głównie na projektach długoterminowych i związanych z wyższym ryzykiem. Aktuariusze przyjmowani bywają w firmach ubezpieczeniowych, jak również w jednostkach konsultingowych bądź w funduszach emerytalnych.

Opisywana tu tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź dalej (sol-drogowa.pl/pl), który proponuje podobne zagadnienia.

Większość właścicieli firm styka się z aktuariuszem, gdy musi sporządzić wycenę środków na rezerwy pracownicze. Aktuariusze trudnią się też wyceną instrumentów finansowych, jak na przykład opcje.

Jeżeli należy przeprowadzić wycenę rezerw pracowniczych

W sytuacji, gdy musi się wykonać kompetentną wycenę rezerw pracowniczych, warto znaleźć biuro proponujące usługi aktuarialne i nająć wprawionego aktuariusza, jak np. aktuariusz. Profesjonalista wykona pełną analizę, uwzględniając w niej formę finansową firmy, jak też wydarzenia losowe, prognozy biznesowe, dane demograficzne pracujących osób i statystyki. Uzyskany wynik stanowi nie tylko raport, jaki bywa wymagany przez obecne prawo, ale głównie ważną wskazówkę dla właściciela zakładu, który może wywnioskować z niego, jakie powinności wobec pracowników posiada zakład. Raporty aktuarialne powinny być sporządzane według obowiązujących standardów KSR 6 albo Międzynarodowego Standardu Rachunkowości.

finanse

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Komu potrzebny jest aktuariusz?

Zatrudnieniem aktuariusza muszą wykazać zainteresowanie przedsiębiorcy, którzy stają przed koniecznością dokonania wyceny rezerw pracowniczych, jak też przedsiębiorcy, którzy zamierzają przeprowadzić znaczne inwestycje finansowe i chcą poznać rokowania dla swoich posunięć. Usługi aktuariusza będą wskazane również przedsiębiorcom, jacy szykują się do fuzji czy zyskania nowych wspólników i powinni zaznajomić się z pełną sytuacją finansową podmiotu.