Kiedy może się przydawać dobry oraz ciepły polar?

Kiedy może się przydawać dobry oraz ciepły polar?

Aktualnie do wyboru posiadamy bardzo dużo różnorodnych rodzajów ubrania. Możemy je kupować w sklepach internetowych czy też w typowych sklepach z odzieżą. Jest np.

płótno - zdrowie

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
polar (tkaniny polarowe – klikaj) dedykowany dla żołnierzy.
Jeżeli chciałbyś posiadać wspomniany polar, dobierz polar Helikon Infantry. Posiada on 4 kieszenie na podstawowe oprzyrządowanie i opcję prostej personalizacji, która możliwa jest poprzez rzepy velcro. Bluza ta wykonana jest z grubego polaru o gramaturze 330g/m2. Zamykana jest ona na suwak, który funkcjonuje w dwóch kierunkach. Na łokciach i barkach, czyli punktach narażonych na przecieranie, bluza jest pokryta wzmocnieniami w kamuflażu PL Woodland wz93. Kurtkę można by nosić, gdy na dworze jest chłodno, tak w jednostce, jak i poza nią. Polar (więcej w tym serwisie) posiada regulowane mankiety oraz elastyczną regulację dolnej części polaru.
Jest to bardzo ciepła bluza polarowa i stanowi izolację cieplną nawet w najbardziej dokuczliwe mrozy. Umożliwia jednocześnie usuwanie nadmiaru ciepła oraz potu wydzielanego w czasie wysiłku. Polar ma obszerny krój i przez to można by pod spód nałożyć cieńszą bluzę. Zmieściłaby się nawet pod nią kamizelka kuloodporna. Żeby chronić nerki przed podwianiem, kurtka ta ma nieznacznie dłuższy tył. Kurtka jednak jest dość krótka, aby był dostęp do kieszeni oraz urządzenia przyczepionego na pasku spodni. Istotny w tej kurtce jest wysoki kołnierzyk ochraniający szyję przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Kurtka dostępna jest w wielu wymiarach od XS po XXXL. Cena tego polaru oscyluje wokół kwot od 120 do 250 złotych. Można ją kupić w internecie. Mogłaby posiadać odcień ciemny albo zielony.