Każdy, kto prowadzi salon piękności albo restaurację, jest świadom tego, jak ważny jest design i klimat danego miejsca

Lokal tworzą ludzie – to fakt, ale nie do końca. O miejscu często świadczy nie tylko dobry kucharz lub fryzjer, ale również kolor ścian czy przykuwające uwagę drewno na posadzce.

stół

Autor: ZP „Ćmielów”
Źródło: ZP „Ćmielów”
Lubimy w danym miejscu czuć się po prostu fajnie.
działalność

Autor: Times Square Public Relations
Jeśli bistro ma świetnego kucharza, a salon kosmetyczny – fryzjera, to sukces miejsca jest niemal jak w banku. Potrzebny będzie jeszcze tylko klimat wnętrza. A taki klimat tworzy tak zwany design.

Pragnęlibyśmy, żeby nasze wpisy nie pozostawały bez echa. Z tego powodu będziemy radośni, jeżeli nawet drobny komentarz z serwisu pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Nie sposób tego ominąć. Dlatego właściciele lokali, gdzie zwykle przychodzą klienci, chcą, żeby czuli się oni u nich przyjemnie – jak w swoim domu. Istotny jest trafny dobór kolorów, ale także materiałów. I nie chodzi wyłącznie o ściany. Wbrew ogólnym przekonaniom równie ważna jest także podłoga. Jej struktura oraz ogólne dopasowanie do wystroju całego wnętrza. Wybór dobrego materiału jest niebywale ważny. Jeśli posiadamy lokal niezwykle elegancki, to możliwe, że najlepiej będą u nas na podłodze wyglądały płytki, które przypominają drewno. Jest to hit ostatnich kilku sezonów. Niektóre salony czy restauracje stawiają również na intensywne kolory. Modne obecnie są podłogi przykładowo lawendowe czy pomarańczowe. Oczywiście powinny pasować do designu, ale ogólnie są pozytywnie odbierane przez klientów. I co najistotniejsze – dzięki temu rozwiązaniu lokal jest zapamiętywany przez odwiedzających.

Jeżeli jesteśmy menadżerem jakiegoś lokalu i chcemy postawić na nietuzinkowy design, to powinniśmy w nieszablonowy sposób podkreślić podłogi. Trzeba być pionierem ciekawych aranżacji.