Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, inwestycje

Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, inwestycje

Chyba wszyscy już dawno przekonaliśmy się, że w czasach, w których obecnie żyjemy nie opłaca się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien się rozmnażać. Odkładane, nie gwarantują nam lepszego jutra, i – co najważniejsze, nie zarabiają.

Cóż począć, Jan Kowalski dopiero dojrzewa do tematu inwestycji. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, w porównaniu do krajów Europy zachodniej dopiero ulega zmianom. Ale ważne, że sytuacja się poprawia.

stos monet

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, gdy wiek emerytalny został podwyższony , kiedy emerytury są niewysokie, zatroszczenie się o naszą przyszłość, wydaje się najlepszym wyjściem. To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.

Gdzie szukać pieniędzy w dzisiejszych czasach? Niestety, na to zagadnienie nie można dać czytelnej odpowiedzi, albowiem sytuacja ekonomiczna na świecie zaskakuje nas swymi zmianami z miesiąca na miesiąc. Trzeba jednak zauważyć, że pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu są w stanie zapewnić zysk inwestorom bez względu na sytuację. Jak wiemy, dzielą się one na te mniej i bardziej ryzykowne, to od nas zależy, na którą formę się zdecydujemy. Źródło: .

Właściwie ulokować pieniądze możemy np. w nieruchomościach. Plusy? Bezpieczny kapitał, uchowanie przed inflacją a także źródło dochodu, w sytuacji gdy nieruchomość np.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tu! Zamieszczone tam treści także Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje!

wynajmiemy. Kolejna droga, którą możemy się udać to inwestowanie w obligacje czy listy zastawne. To wiążący się z ryzykiem, ale jednocześnie jeden z najbardziej przynoszący dochody sposób (pod warunkiem, że roztropnie zainwestujemy nasze środki pieniężne) – sprawdź też czy inwestycja w obligacje pcc jest bezpieczna.

Dzieła sztuki, oprócz swych walorów estetycznych, także potrafią nam zagwarantować zabezpieczenie na przyszłość. Najczęściej jednak Polacy odkładają swe pieniądze na lokatach, na których zysk bywa, że nie jest wielki, ale pewny. Warunek? W okresie obowiązywania umowy (zobacz wypowiedzenie umowy o prace) nie dysponujemy zgromadzonymi środkami, inaczej grozi nam utrata odsetek.Fundusze strukturalne również należą do pozbawionych ryzyka sposobów inwestowania. I tak jak w przypadku lokat – straty nam nie grożą, jednak zysk zawsze jest bardziej widoczny niż na lokatach. Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, a zapewnimy sobie spokojne i dostatnie życie.