Jeżeli pragniesz ściągnąć na własną witrynę wielu odbiorców, musisz zatroszczyć się o wyjątkową treść

Jeżeli pragniesz ściągnąć na własną witrynę wielu odbiorców, musisz zatroszczyć się o wyjątkową treść

Dla administratorów stron i serwisów internetowych kluczową sprawą jest zmierzanie do tego, by umiejscowić się na szczycie wykazu wyszukiwarki Google. Staje się to o tyle ważne, że wybitną popularnością oraz zaufaniem wśród internautów cieszą się właśnie strony zlokalizowane na pierwszej stronie klasyfikacji wyszukiwarek. Powoduje to, że specjaliści od SEO oraz administratorzy stron czynią wszystko, by podnieść pozycję własnej witryny w rankingu, często stosując nieetyczne metody.

Panda

Autor: Will Sowards
Źródło: https://www.flickr.com
Algorytmy – mądre narzędzia wyszukiwarki

Przez pewien czas właściciele stron internetowych byli w stanie przyciągać zainteresowanie robotów Google i treścią oraz odnośnikami publikowanymi w własnych serwisach nakłaniać je do windowania się w górę rankingu. Zadaniem narzędzia, jakim okazuje się wyszukiwarka Google, staje się jednakże zapewnienie użytkownikom internetu wyników jak najbliższych oraz wartościowych. Z myślą o dążeniu do zapewnienia miarodajnych oraz satysfakcjonujących wyników stworzono specjalne algorytmy, jakie pomagają potęgować widoczność witryn publikujących unikatową oraz wartościową dla internautów treść.

Algorytm Panda pomaga wyszukać najlepsze strony

Jednym z algorytmów, jakie pilnują prawidłowej pracy wyszukiwarki Google, okazuje się algorytm panda. Nazwa algorytmu Panda odnosi się do nazwiska jego twórcy Navneeta Pandy. Narzędzie to zadebiutowało w naszym kraju latem 2011 roku. Jego podstawowym celem jest polepszenie widoczności stron unikatowych oraz wartościowych. Algorytm tworzy zestaw reguł i procesów, jakie typują czynniki mające wpływ na to, na jakiej pozycji dana strona pokaże się w klasyfikacji Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Panda kontroluje głównie unikalność, miarodajność oraz (przenieś mnie do strony) kompetencję treści zamieszczonej na stronie. Im staranniej i bardziej kompetentnie treść została wykonana, tym znaczniejsza szansa, iż Panda – – doceni jej wyjątkowość i wywinduje ją w górę klasyfikacji.

Pragniesz, by twoja witryna odniosła powodzenie?

Jeżeli pragnie się, żeby strona internetowa osiągnęła sukces oraz przyciągała użytkowników, trzeba zadbać o unikalną i wartościową treść. Zyska się wtedy gwarancję, że roboty Google ocenią ją prawidłowo oraz docenią jej potencjał, rekomendując ją internautom w własnych rankingach.