Jeżeli jesteśmy spółką produkującą towary, która zleca wykonanie przeróżnych produktów Chińczykom, to należy ich sprawdzać

Chiny to kłopotliwy partner. Jednakże koszty produkcji są w tym kraju na tyle atrakcyjne, że wiele przedsiębiorstw z Europy i Ameryki podejmuje decyzję o współpracy.

sklep internetowy

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST
kontrola jakości w chinach

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma, która decyduje się na podpisanie umowy z chińskim kooperantem, powinna być świadoma tego, że musi weryfikować ich pracę. Rzecz w tym, żeby przedmioty, które produkują, spełniały normy jakości państwa, do którego mają trafić. Jeśli zostawić Chińczykom wolną rękę, to przygotują oni wszystko wedle swych wytycznych krajowych. Są one jednakże wyraźnie obniżone niż te, które obowiązują przykładowo w Stanach Zjednoczonych.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Wówczas zleceniodawca będzie miał duże trudności, gdyż nie będzie mógł tego towaru sprzedać u siebie, niemniej będzie musiał za niego zapłacić. Będzie wtedy stratny finansowo. By uchronić się przed tego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji, należy wysyłać sprawdzonego kontrolera jakości lub nawiązać współpracę z firmą, która swych kontrolerów posiada na miejscu. Są to osoby, które znają tamten rynek, obyczaje i co najważniejsze – język. Kontrola jakości w Chinach winna przebiegać przynajmniej w czterech fazach — przed, w trakcie i po produkcji, ale także w momencie pakowania. Musi być także przeprowadzony wstępny audyt przed zawarciem umowy.

Chodzi o sprawdzenie warunków pracy ludzi i czy aby nie są oni przymuszani do nadgodzin. Należy również sprawdzić, czy do pracy nie są zmuszani nieletni. Wtedy bezcenna okaże się pomoc profesjonalnej firmy.