Jednym z zadań ludzkości jest zdobywanie wiedzy. To niezwykle istotne, jeśli pragniemy rozwijać się jako ludzie

Jednym z zadań ludzkości jest zdobywanie wiedzy. To niezwykle istotne, jeśli pragniemy rozwijać się jako ludzie

Całe życie się czegoś uczymy, nie ma od tego reguły. Każdy z nas, choćby nie chciał bierze w tym udział. Wiedza nas wzbogaca, ale także pozwala łatwiej żyć. Nie powinno dziwić, że osoby o najwyższym ilorazie inteligencji radzą sobie perfekcyjnie z wieloma różnorodnymi przeciwnościami lodu.

pracownicy

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Po prostu, mądry człowiek więcej osiągnie, przez to, że jego umysł jest elastyczny, jest nastawiony na zmiany w życiu, na poszukiwanie nowej wiedzy. Jest to niezwykle istotny fakt dla każdego z nas.

Zdobywamy wiedzę już od małego. Właśniejak jesteśmy mali wtedy pochłaniamy najwięcej informacji. Nasze mózgi są w dzieciństwie bardzo otwarte, nastawione na naukę. W kolejnych latach ta samoistna zdolność trochę kuleje, gdyż mózg już nie jest tak dobrze przygotowany do pochłaniania nowej wiedzy, więc musimy go do tego trochę przymusić. A jak to zrobić? Oczywiście dawkując mu coraz to nową wiedzę. Wiedzą o tymprzedsiębiorcy. Oni oni co chwilę otrzymują nową porcję potrzebnych informacji, czy to dotyczących zatrudnionego personelu, na przykład rezerwy pracownicze czy bardziej związane z zagadnieniem opcji menadżerskich.

menadżer

Naturalnie jednak, nie jest to najważniejsze. Uczymy się w szkole, na kursach, studiujemy, dzięki którym zdobywamy więcej informacji. Bardzo dobrym przykładem na to jest na przykład tak zwany Uniwersytet trzeciego wieku. Naukę pobierają w nim starsi ludzie, którzy uważają – słusznie zresztą – że na naukę nigdy nie jest za późno i że opłaca się uczyć w każdym wieku.

Takie osoby są wręcz głodne tej wiedzy, dlatego chętnie biorą udział w takichakcjach. Mnóstwoinformacjimożemy też się dowiedzieć od naszych pociech. Jako rodzice wiemy, jakie pytania i jak często potrafią zadawać.

To ciągłe drążenie tematu obliguje nas do podjęcia wysiłku umysłowego. Takie ćwiczenie umysłu jest bardzo korzystne dla w pełni ukształtowanego, dojrzałegomózgu, który twierdzi, że nikt i nic go już nie zaskoczy. Powinniśmy z radością przyjmować te pytania, gdyż utrzymują one nasz mózg w stanie witalności, a to przedłuża nasze życie. To tak jak z ciałem, jeśli je zaniedbamy zacznie się starzeć, jeśli będziemy trenować będziemy mieć lepsza sylwetkę. I będziemy przez to się lepiej czuli.