Jakim sposobem najlepiej przeprowadzić dzień szkoleniowy?

Jeśli myślisz, iż posiadasz ponadstandardową wiedzę na jakiś interesujący temat, np. potrafisz pozycjonować strony internetowe bądź jesteś prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z całą pewnością musisz zastanowić się czy być może czymś OK nie jest zorganizowanie jakiegoś szkolenia. Przecież fakty są takie, że na organizacji szkoleń jak najbardziej można zarobić niemałe pieniądze. Wychodzę z tego założenia, iż na własnej wiedzy należy zarabiać. Zwłaszcza, że ostatnio w naszym kraju nietrudno zauważyć duży popyt na różnego rodzaju szkolenia.

Ludzie bardzo dobrze wiedzą, że porządne szkolenia (disc) są niemal na wagę złota. Moim zdaniem to sytuacja jest taka, iż jeżeli posiadamy dostateczną wiedzę, a na dodatek jesteśmy przebojowi, bez dwóch zdań powinniśmy szukać własnej szansy. Co do tego raczej nie mam większych wątpliwości. Tydzień temu brałem udział w szkoleniu dot. zakładania firmy – muszę napisać, że dużo się dowiedziałem. No dobrze, co w takim razie należy zrobić, aby bez większego kłopotu mieć możliwość zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, można śmiało powiedzieć, że na początku czymś istotnym są sale szkoleniowe na – a więc musimy nająć jakąś salę, bo gdzieś w końcu nasi słuchacze chcą szkolić się w komfortowych warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o interesujących szkoleniach, które organizowano w restauracjach, ale uważam, iż tak naprawdę to nieodpowiedni pomysł. Według mnie bardzo dobrym miejscem dla pragnących zorganizować bardzo dobrą konferencję jest większe miasto – ponieważ stosunkowo łatwo do niego się dostać. Choć pewnie na naszym szkoleniu pojawią się wyłącznie miejscowi. Przecież jeszcze nie dorobiliśmy się renomy.

Trzeba również napisać, iż czymś ze wszech miar ważnym jest to, aby nigdy nie sądzić, że nasze szkolenie tak jakby automatycznie się rozreklamuje. Czyli musimy umiejętnie podchodzić do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest chociażby założenie strony internetowej, a jeszcze na dodatek umieszczanie reklam w tych miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. Czyli podsumowując – zorganizowanie swojego szkolenia to świetny pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!