Jakiego typu błędy popełniamy przy okazji szukania pracy? O czym szczególnie trzeba pamiętać?

Jakiego typu błędy popełniamy przy okazji szukania pracy? O czym szczególnie trzeba pamiętać?

Dść często właściwi kandydaci i doskonali pracownicy mają spore kłopoty, żeby znaleźć pracę. Może sprawiać to sfrustrowanie i pytania, dlaczego nie możemy znaleźć pracy, mimo doskonałych kwalifikacji i referencji. Należy zdawać sobie sprawę, że czasem decydują detale, o których należy pamiętać.

Ludzie, którzy potrafią opisywać samych siebie językiem korzyści oraz sukcesów mogą zdarzyć się bardzo rzadko. Poza tym, w Polsce dość często i niesprawiedliwie są uznawani za cwaniaków i zbyt słabo skromnych. W tym czasie mówienie o swoich sukcesach w CV i w trakcie rozmowy, to nie jest przechwalanie się. Właściwe CV musi podkreślać twoje najważniejsze osiągnięcia zawodowe. Pomyśleć więc musimy, jakie ogromne zalety udało cię się zapewnić zatrudniającym. Uważać je należy jako własne sukcesy, powinny więc znaleźć się w CV.

dwa cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Równocześnie, niech nasze zapewnienie nie oznacza zbytecznej bezmyślności i zarozumialstwa. Z przykrością trzeba stwierdzić,dosyć często kompetentni i zdolni kandydaci do rozmów kwalifikacyjnych podchodzą za bardzo wymagająco, tak więc zaczynają z pozycji osoby, która musi otrzymać pracę na podstawę samego wyglądu kariery. Pamiętać należy, że nie możemy czuć się zatrudnionym,jedynie dlatego, że spełniamy wymagania które dotyczą umiejętności lub czasu stażu pracy. I tyczy się to każdej pracy i każdego miejsca, jak praca Bolesławiec czy praca Zawiercie (). tego typu myślenie ma szansę spowodować, że nie będziemy pokazywać w trakcie rozmowy swojej motywacji, a w końcu ona jest najważniejsza. Wybrani więc mogą myśleć, że praca (zobacz cele smart) może przyjść do nich sama, a nie jest to prawdą, bo trzeba się trochę postarać ().

Najdoskonalsze więc rekrutacje mogą przejść im koło nosa, bo nie mogli zrobić nic oprócz wysłana CV. O każdą pracę należy całkowicie powalczyć, czy to Warszawa, czy praca Nysa (). Najważniejsze też to nie lekceważyć pozostałych kandydatów nie mówić o nich z pogardą. Tak samo nie można w taki sposób mówić o poprzednich pracodawcach, to jest negatywnie odbierane przez nowego pracodawcę. Szacunek wobec innych ludzi jest niezwykle istotny, bo świadczy o nas i o tym, jak będziemy podchodzić do wykonywanej pracy.