Jakiego rodzaju są najczęściej stosowane skale w modelarstwie Remote Control?

Jakiego rodzaju są najczęściej stosowane skale w modelarstwie Remote Control?

Bardzo ciekawym sposobem na wprowadzenie swojego syna w świat samochodów jest zaciekawienie go modelami RC. W zależności od konkretnego modelu, mogą to być miniaturowe odmiany realnych pojazdów, które wszyscy pamiętamy z naszych ulic.

Przecież każdy smyk pragnąłby mieć w swym garażu (zrobionym choćby z pudełka po obuwiu) różne modele samochodów, które codziennie jeżdżą po naszych ulicach. To doskonały sposób na rozwinięcie wyobraźni dzieciaka, chociaż modele RC wyglądają niezwykle realnie. Co więcej, nie muszą to być modele aut, w sklepach możemy także kupić modele samolotów, łodzi czy nawet promów kosmicznych. Jeśli jednak nasze dziecko jest sympatykiem tradycyjnej motoryzacji, powiedzmy mu o tym, że istnieją modele z napędem elektrycznym oraz spalinowym. Co ważne, przy wybieraniu modelu samochodu RC trzeba także wybrać, czy ma on być gotowy do jeździe w terenie, po normalnym asfalcie, czy ma być dostosowany do bardzo modnego aktualnie driftu.
maszyna

Autor: download.net.pl – mobile
Źródło: http://www.flickr.com
modele samochodów

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna sprawą jest to, czy tego typu model jest nam konieczny również do występowania na wyścigach zdalnie sterowanych pojazdów, czy też chcemy go używać wyłącznie amatorsko. Następna sprawa to skala, w której ma być wyprodukowany model. Najpopularniejsze to 1:10 oraz 1:16.

Jeżeli interesuje Cię opisywany wątek, to przejdź na kolejną stronę oraz zgłąb podobne informacje odnośnie takiego zagadnienia. Wciągną Cię bez reszty.

Istnieją oczywiście większe wersje, które wyprodukowane są w skali 1:8. Od wymienionych wyżej spraw jest zależna cena konkretnego modelu.

A nie oszukujmy się, tego typu modele samochodów mogłyby kosztować dość sporo, chociaż są również modele za paręset złotych. Tutaj wszystko jest zależne od indywidualnych gustów. Skala jest identyczna bez względu na rodzaj wykorzystanego silnika.