Jakiego rodzaju narzędzia powinny posiadać magazyny?

W halach magazynowych muszą być tego typu urządzenia, jakie ułatwiają pracę pracownikom magazynu. Urządzenia do rozładunku palet są niezwykle popularne w magazynach i dzięki nim praca magazynierów jest nieco lżejsza.
Maszyny, które są konieczne do rozładunku palet to depaletyzatory.

sport jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynają one linię technologiczną i dzięki swemu automatycznemu działaniu wyręczają w pracy pracowników linii. Sprawnie rozpakują kartony z towarami, a dzięki temu, że urządzenia są proste w obsługiwaniu, praca z nimi zalicza się do przyjemnych. Każde urządzenie można dopasować do swoich potrzeb i można je ustawiać w trybie automatycznym albo półautomatycznym. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu pudła będą rozładowane szybko i wedle zapotrzebowań klienta. Głównym obowiązkiem depaletyzatorów jest wypakowanie umieszczonych na paletach butelek czy puszek. Podczas pracy narzędzie to nie uszkadza opakowań.

Depaletyzatory można rozdzielić na wysokie i niskie. Te wysokie mogą być stosowane na wysokościach powyżej 2000 mm, a niskie na wysokości około tysiąca milimetrów. Przyrządy automatyczne mogą służyć do rozładunku nowych opakowań z palet wprost na linię produkcyjną. Cały proces odbywa się automatycznie, a pracownik mógłby ograniczyć własny trud do minimum. Sterowanie sterownik do rolet takim mechanizmem odbywa się za pomocą PLC. Wydajność sprzętu jest bardzo duża i może wynieść do trzech warstw w ciągu jednej minuty. Naturalnie przy zachowaniu delikatnego rozładunku.

W skład tego urządzenia wlicza się m.in. magazynek przekładek i platforma manualnego odwijania folii. Depaletyzator wysoki mógłby posłużyć także do rozładowywania niezbyt ciężkich butelek i ma bardzo wytrzymałą konstrukcję.