Jakiego rodzaju książki kupić dla dzieci?

Jakiego rodzaju książki kupić dla dzieci?

Książki są to niezwykle ważne i wartościowe upominki, które wcale się nie zdezaktualizują.
Trwa kapitalna akcja: Cała Polska czyta dzieciom, ale brak jest danych, co czytać dzieciom w przeróżnym wieku, jak długo czytać, jakiego rodzaju książki podobają się maluchom itd.

koszyk na polana

Autor: Blomus
Źródło: Blomus
Promowanie czytelnictwa sprawiło, iż pojawiły się na księgarskim rynku śliczne i wspaniale wydane książki dla dzieci, jest ich tak dużo, że wybór jest ciężki. Czym kierować się zatem podczas wyboru lektury – podarunku?
Dzieci w wieku 3 lata jeszcze nie są w stanie dość długo słuchać czytania, preferuje opowiadane historie. Bardziej ciekawią się cienkimi książeczkami z niewielką ilością napisów, ale za to zawierającymi barwne ilustracje.

Istnieje bonus dla osób, które szukają dodatkowych materiałów – zobacz informacje (https://www.sneakers.pl/) tutaj! Odnosi się ono do rozpatrywanego w tym artykule zagadnienia.

Maluchy w wieku 5 lat domagają się co prawda czytania znanych książek, lecz też interesują się nowymi. Potrafią dłużej skoncentrować uwagę podczas czytania (dłużej niż 15 minut), często przerywają zadając pytania o sens słów albo prosząc o powtórne przeczytanie jakiegoś fragmentu, wybuchają gromkim chichotem, komentują – są czynnymi odbiorcami treści.

Chcesz ciągnąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj na nowej podstronie.

Kochają oczywiście baśnie, lecz zaczynają preferować niektóre z nich – o bestiach, upiorach, dinozaurach itd. Chłopcy częściej dopominają się o bajki albo książki o rycerzach, wojnach, dziewczęcia przeżywają historie księżniczek, wymyślają sposoby rejterad z wieży etc.

Wszystkie maluchy entuzjastycznie słuchają opowiadań o zwierzakach i zaczynają prosić o bajki o innych maluchach. Dzieci porównują się z bohaterem opowiadań, wynajdują inne strategie postępowań w analogicznych wypadkach.