Jakiego rodzaju budynki nie muszą mieć instalacji odgromowej?

Jakiego rodzaju budynki nie muszą mieć instalacji odgromowej?

Budynki jednorodzinne mogą być narażona na uderzenia piorunów w różnym stopniuzależnie od surowców, które były wykorzystane do ich budowy czy tzw. poziomu zagrożenia pożarowego.

kosmetyki SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku zaistnienia takiego typu niebezpieczeństwa, konsekwencje mogłyby być bardzo poważne.
Niemniej jednak nie każdy budynek jednorodzinny powinien mieć zainstalowany piorunochron. To, czy tak musi być, jest zależne m.in.

Czyżby artykuły opublikowane na tej witrynie lampydodomu.pl ogólnie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Ale, jeżeli masz ochotę więcej, to kliknij tu.

od wielkości domu (obowiązek taki tyczy się domów o powierzchni większej niż 500 m2 i wysokości większej od 15m). W tego typu element ochronny muszą także być zaopatrzone budowle, które były skonstruowane z materiałów łatwopalnych (bez względu na wymiary tego domu) czy też takie, w przypadku jakich obliczone wg. specjalnej normy wskaźnik niebezpieczeństwa piorunowego przekracza określoną w niej wielkość. Jeżeli konkretny budynek musi być wyposażony w specjalną aparaturę odgromową, to taka instalacja złożona jest m.in.

By przeczytać następny interesujący aktualny artykuł (https://www.sportwheels.pl/pol_m_felgi_aluminiowe_felgi-aluminiowe-16-3868.html) na wybrany temat, kliknij w widoczny link — tam wyszukasz sporo wiadomości.

z: ułożonych na dachu czy kominie zwojów, co najmniej dwóch kanałów odprowadzających, które będą łączyć zwody z uziemieniem i z naturalnego albo sztucznego uziomu.

Jako naturalne elementy tego typu instalacji mogą być wykorzystane zbrojenia wykonanego z żelbetu pokrycia dachu, metalowe części, które wystają poza dach czy też wykonane ze stali słupy nośne. Jeśli na obszarze, na którym stoi budynek nie ma naturalnych uziomów, podczas robót fundamentowych czy wykonywania wykopów, należy przygotować uziem sztuczny. Najskuteczniejszym rozwiązaniem byłby uziem fundamentowy.

Sam piorunochron, razem z pozostałymi elementami instalacji odgromowej, powinien być złączony z znajdującą się w budynku główną szyną uziemiającą. Warto jest założyć piorunochron, ponieważ przyniesie to poczucie bezpieczeństwa.