Jakie są plusy i minusy montowania lustra między płytkami ceramicznymi?

Jakie są plusy i minusy montowania lustra między płytkami ceramicznymi?

Lustro jest na pewno jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Jest tak nie tylko z powodów użytkowych, ale też estetycznych. Jeżeli jest stosownie dobrane oraz zamontowane, może wizualnie powiększać dowolnej wielkości łazienkę.
Dobrze dobrane lustro mogłoby stać się doskonałą dekoracją, jednak aby było bezpieczne dla swoich domowników, trzeba je odpowiednio zamontować.

stykówka - zabawki

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
Volkswagen Jetta

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mocuje się je nad umywalką lub ewentualnie także nad wanną. Zasadniczo rzecz ujmując montaż lustra polega na tym, aby jego geometryczny środek był na wysokości głowy.

Przejrzyj ten pomocny serwis, a upewnisz się, że zawarte w nim informacje są bardzo wciągające, gdyż to zbliżona tematyka, co w tym wpisie.

Aktualnie w sprzedaży są także wersje, które można by przykleić wprost na powierzchnię glazury lub w przestrzeń, która znajduje się pomiędzy płytkami. Można by też kupić lustra jako elementy mebli, zatem wtedy montaż polega naturalnie na np. zawieszeniu szafki. Oba te sposoby mają swoje wady i zalety, o których trzeba pamiętać, kiedy wybieramy konkretne rozwiązanie.

montaż lustra

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszym sposobem montażu jest zamocowanie lustra na płytkach ceramicznych, zatem już po ukończeniu wszystkich robót budowlanych. Jeżeli lustro (zobacz kinkiet kryształowy nad lustro) nie ma osobnych ram, można by je również przykleić na płytkach. To wyjście jest bardzo estetyczne, jednak wymiana lustra w przypadku chociażby jego zbicia wiąże się z przymusem rozkucia również kafelek. Są to jednak raczej wyjątkowe sytuacje, natomiast zyski w formie możliwości dobrania lustra o dowolnym kształcie czy rozmiarze może być bardzo kusząca.

Należy w takiej sytuacji używać szczególnego kleju montażowego, który można nabyć w markecie budowlanym. Należy pamiętać, że wokół lustra musi być pozostawione miejsce na spoinę. Innymi słowy wnęka powinna być trochę większa niż lustro.