Jakie powinno się stosować kosmetyki do różnych typów włosów? O czym powinniśmy pamiętać?

Czy istnieją jakieś domowe sposoby na piękne włosy? Takie pytanie zadaje sobie bardzo dużo kobiet, nie ma natomiast jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie, gdyż każdy typ włosów potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Do tego dbanie o włosy również zależy od tego jaka jest pora roku, zmienia się to też przez działanie szkodzących czynników zewnętrznych. Z pewnością nie bez znaczenia jeśli chodzi o pielęgnacje włosów są różne czynności, przykładowo farbowanie, trwałe ondulacje lub też używany szampon.

To samo można powiedzieć o używanych lakierach. Są faktycznie różnej jakości, lecz jeżeli chcemy mieć mało problemów z włosami to wybierajmy jedynie profesjonalne lakiery – (wejdź https://jeger.pl/pl/312-lakiery-na-meble) – zobacz na tej stronie. Wiele kobiet ma problem z suchymi włosami, w jaki sposób w związku z tym o nie dbać? Takie włosy są często skutkiem częstego używania suszarki, modelowania i prostowania. Są wtedy podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne, są bardzo suche, a co za tym idzie nie mają blasku. Najważniejszym krokiem w pielęgnacji włosów suchych jest wybranie właściwego szamponu i odżywki. Kosmetyki alterna mogą pomóc uzdrowić taki rodzaj włosów. Zresztą obejrzyj samodzielnie na ten temat – zobacz link.

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A jak można zadbać o włosy kręcone? Pielęgnacja takich włosów powinna zacząć się od użycia dobrego szamponu i odżywki do włosów. Kosmetyki do tego rodzaju włosów powinny zawierać naturalne składniki odżywcze, które nawilżają kręcone włosy, jakie z natury są suche. Układanie jak i modelowanie tego rodzaju włosów powinno się rozpocząć już w czasie suszenia, nawinąć parę pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy przetłuszczające się, gdyż wymagają codziennego mycia. To z tego powodu, iż błyskawicznie tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą również przyciągać zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zaleca się wypłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Naturalne właściwości cytryny spowodują zwężenie się gruczołów łojowych, sprawiają również, iż rzadko powstaje łupież. Pielęgnacja takich włosów wymaga, żeby stosować lekkie balsamy, jakie nie obciążą włosów, natomiast nadają im efekt większej objętości. Odradza się zaś używanie kosmetyków bez spłukiwania. Jak widać, nie ma jednej reguły na ładne włosy. Wszystko jest zależne od tego jakiego rodzaju włosy mamy.serwis stabilizacja podłoża stabilizacja podłożaJeśli dostosujemy się do powyższych rad, możemy liczyć na dobre rezultaty.