Jakie możemy mieć doskonałe laptopy? Który trzeba wybierać? Jaki jest najlepszy do pracy?

Jakie możemy mieć doskonałe laptopy? Który trzeba wybierać? Jaki jest najlepszy do pracy?

Od kiedy na rynku pojawiły się ultrabooki i zaczął być dostępny system Windows 8, do sklepów mogły trafić całkowicie nowoczesne modele komputerów, tak nazywane laptopy 2w1, czyli notebooki konwertowalne oraz hybrydowe. We wcześniejszym czasie można było co prawda odnaleźć i tego typu konstrukcje, ale były to zdecydowanie produkty niszowe, jakie nie mogły właściwie wykorzystać możliwości ekranu dotykowego.

Czym w sumie jest ten najnowszy rodzaj laptopa? Ultrabook, to cienki i smukły notebook, dysponuje on odwracającym się, a nawet czasami odczepianym ekranem. Dedykowany wyświetlacz może sprawić, że w krótkiej chwili może zamienić się w tablet. Jedna różnica to trochę większe rozmiary również waga, jak również możliwość tak samo błyskawicznego powrotu do pełnoprawnego notebooka. Jest to urządzenie proste, a jednocześnie niezwykle interesujące. Wytwórcy mogą stosować różne rozwiązania, co sprawia, że na rynku notebooków konwertowalnych mamy niezwykle ciekawe konstrukcje, jak laptopy 2w1 Lenovo (laptopy 2w1).

Laptop konwertowalny, chociaż jest nieco większy od tabletu, może połączyć zalety urządzeń mobilnych, a więc tabletów, jak i notebooków. Gdy wymagany jest sprzęt do pracy, standardowy sprzęt jak laptopy Acer, pozostanie normalnym komputerem przenośnym, jak (odnośnik do serwisu) jednak pragniemy coś prezentować i wykorzystać ekran dotykowy, to laptop może zamienić się w tablet.

Zaciekawił Cię ten wpis? Przejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj wentylator przemysłowy dużo o interesujących Cię kwestiach.

laptop

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Równocześnie producenci ciągle poszukują najlepszego rozwiązania, jakie nie będzie za bardzo kosztowne, a będzie je można zaliczyć do trwałych i wygodnych konstrukcji. Tak też w procesie sprzedawania możemy spotkać komputery konwertowalne, różnie rodzaje, od tradycyjnych jak laptopy HP, po bardziej wymyślne.

Na zainteresowanie z pewnością zasługuje ekran który można odchylać o 360 stopni. Mamy możliwość tego typu ultrabook ustawiać w różnych pozycjach zależnie od zapotrzebowania. Możemy go wykorzystać jako tradycyjny notebook, ustawiać go jako namiot, dzięki czemu możemy przeprowadzić prezencję czy obejrzymy film. Można również korygować go w zupełnie innej pozycji niż notebookowej, to spowoduje, że maszyna zupełnie wyglądać jak tablet umieszczony na podpórce .