Jakie mamy dobre zabiegi, które polepszą wygląd naszych ciał? Które z nich można wymienić w poniższym zestawieniu?

Czasem, aby poprawić własny wygląd dobrze jest skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Nie pomagają już naturalne sposoby, kremy czy inne preparaty do pielęgnacji. Po prostu gdy chcemy być bardziej atrakcyjni musimy przedsięwziąć bardziej zdecydowane działania. Jest parę powszechnie znanych zabiegów, poniżej omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny sposób na pozbycie się zmarszczek,a w konsekwencji na poprawienie wyglądu Taki zabieg jest najczęściej robionym zabiegiem odmładzającym, czasami robi się też lifting (sprawdź lifting we Wrocławiu) brzucha albo biustu, jednak trochę rzadziej. W odróżnieniu od innychzabiegów nieoperacyjnych, lifting – hifu urządzenie działa na głębokie zmarszczki, duże fałdy skóry, wiec efekty widoczne są bardzo długo – mniej więcej 10 lat. Zabiegi nieinwazyjne jesteśmy zmuszeni powtarzać częściej, nie dają więc takich samych efektów jak inwazyjny lifting. Kolejnym popularnym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Za pomocą specjalnych urządzeń poprawiane jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn tkankowy, który wpływa do naczyń chłonnych, budujących całą sieć naczyń limfatycznych. Takim sposobem jesteśmy w stanie przeciwdziałać różnym schorzeniom, które wynikają z obrzęków zastoinowych czy zapalnych. Tempo masażu jest dość wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, natomiast zastosowane ruchy wykonywane są płynnie i w sposób delikatny. Zabiegi takie mogą odbywać się nawet parę razy dziennie. Sporo osób narzeka na swój brzuch, doskonałe są wtedy Specjalistyczne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (informacje na temat zabiegu).

To zabieg dość inwazyjny, polega na wpuszczeniu przez nacięcia na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która łączy się z urządzeniem odsysającym, które robi podciśnienie. Podczas jednego zabiegu najczęściej odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale również najbardziej inwazyjna.

Sposobem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. W tym przypadku pod skórę także wpuszcza się poprzez niewielkie nacięcia kaniulę, ale ze światłowodem, emituje ona promienie laserowe oraz niszczy komórki tłuszczowe. Dzięki temu uwalniany jest tłuszcz do części międzykomórkowej. Rozbieżność między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest dość duża, gdyż uwolnionego w trakcie liolizy tłuszczu nie ma potrzeby odsysać. Zostaje on wyrzucony z ciała przez wątrobę i nerki.