Jakie istnieją rodzaje przeciwsłonecznych okularów?

Jakie istnieją rodzaje przeciwsłonecznych okularów?

Gdy nadchodzi lato, każdy powinien się na to odpowiednio przygotować. Może kupić sandały, krótkie spodenki i jakiekolwiek t-shirty. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby także zakup dobrych okularów przeciwsłonecznych.

okulary

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to coś więcej niż jedynie ciekawy dodatek. Doskonałe jakościowo szkiełka będą w odpowiedni sposób chronić nasz wzrok przed szkodliwym wpływaniem promieni UV oraz będą polaryzować światło słoneczne.

Jeśli stwierdzisz, że umieszczone w tym tekście informacje są ciekawe, sprawdź dodatkowo szczegóły w linku sklepmardrew.pl. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Razem z nadchodzącą falą upałów, na wielu chodnikach powstają sklepiki z okularami. Ich bardzo małe ceny kuszą te osoby, które mają dosyć rażącego w oczy słońca. Trzeba się jednak namyśleć, czy za 10 zł można by kupić dobre okulary, które rzeczywiście będą chronić przed promieniami UV. W zależności od typu filtra, który był używany do produkcji okularów, można by wyróżnić kilka typów okularów przeciwsłonecznych.

Istnieją takie, jakie posiadają podstawowy filtr UV, okulary z filtrem polaryzacyjnym, które niwelują niezdrowe światło odbijające się od białych płaszczyzn. Jest to przydatne przede wszystkim w okresie zimowym, ponieważ ostre promieniowanie słoneczne odbija się od śniegu, lodu i niezwykle drażni oczy. Stopień przepuszczania światła oraz zabezpieczenia przed wpływaniem promieniowania zależy m.in. od typu, czy siły zastosowanej do produkcji filtrów UV. Jeżeli pragnąłbyś przetestować jakość konkretnego filtra polaryzacyjnego, najlepiej jest skontrolować go u optyka. Istnieją także okulary – sprawdź dalej: okulary do komputera wrocław – z fotochromem, które zależnie od intensywności światła słonecznego mogą przepuszczać go w różnym stopniu. Innymi słowy, soczewki rozjaśniają się albo przyciemniają.

W praktyce umożliwiają poprawne postrzeganie zarówno w warunkach niedostatecznego, jak i intensywnego naświetlania. Warto wspomnieć, że promieniowanie UV można podzielić na trzy zakresy: UVA ,UVB oraz UVC.