Jaki polar wybierzemy do jazdy na nartach a jaki na letnie wyjazdy?

Jaki polar wybierzemy do jazdy na nartach a jaki na letnie wyjazdy?

Panie chcące kupić polar, często stoją przed problemem jaki będzie najcieplejszy. Nie taki sam założymy w góry i na rower.
Dla pań dobrym wyborem byłaby bluza z polaru damska.

handel

Autor: ms sports photography iow uk
Źródło: http://www.flickr.com
naszyjnik ze szmaragdem

Autor: thisisbossi
Źródło: flickr.com
Jednak nie jedynie one noszą takie bluzy. Dzisiaj można spotkać także polary dla mężczyzn. Najważniejszą właściwością polaru jest wysoka izolacja cieplna i oddychalność. Pod termicznym względem polary lepsze są od wełny oraz utrzymują swoje właściwości nawet kiedy się zmoczą. Polar (szeroki wybór materiałów polarowych – www.etkaniny.pl/tkanina-polar-c-1_22.html) o gramaturze 100g/m2 jest zazwyczaj określany „setką”. Jest to cienki polar, który nosimy jako pierwszą warstwę. Przeważnie jest to rozpinana bluza do połowy. Z takiego polaru szyte są także spodnie, jakie niezwykle często są stosowane jako docieplenie pod zimowe spodnie. Takie bluzy łącznie z wykonanymi z materiału fleece są to lekkie bluzy, które znakomicie oddychają i mogą się nadawać do wszelkich aktywności takich jak rower czy wyprawy w tereny górzyste.
Bluzy polarowe o gramaturze 200g/m2 są to bluzy grubsze i przeważnie posiadają krój kurtki. Mają także zamek błyskawiczny na calutkiej długości, kieszenie z boku i duży kołnierz. Są odzieżą pośrednią między cienkim polarem a mambranową kurtką. Są one bardzo ciepłe, a w połączeniu z cienkim polarem oraz kurtką, świetnie utrzymają temperatura także w zimie. Polary „dwusetki” są wielofunkcyjne pod względem zastosowań. Najgrubsze i najcieplejsze są polary o gr.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy (http://infinitex.pl/kompensatory-tkaninowe/) naszego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twe rozterki.

300g/m2. Są to ciężkie bluzy i grube, lecz za to silnie grzeją. Takie polary posiadają krój kurtki, zazwyczaj mają kaptur. Mogłyby śmiało zastąpić puchowy sweter. Można wkładać je w mieście w czasie dużych mrozów. Często brane są na narty, jednak na lipcowe i wiosenne wycieczki nie nadają się.

Inną tkaniną praktycznie zbliżoną do polaru 100g/m2, jest polar cienki, jaki cechuje się szybkim odprowadzaniem wilgotności na zewnątrz. Doskonale nada się do biegania i jazdy na nartach.