Jaki formularz trzeba wypełnić, żeby uzyskać zwrot podatku z Anglii?

Jaki formularz trzeba wypełnić, żeby uzyskać zwrot podatku z Anglii?

Duża ilość Polaków, którzy wyjechali parę lat temu choćby do Wielkiej Brytanii na zarobek, po powrocie do Polski ma prawo starać się o zwrot należnego im podatku.

Wymaga to właściwych umiejętności oraz oczywiście doświadczenia, z tego też powodu warto jest skorzystać z oferty wyspecjalizowanych firm.
produktów

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED
Aby otrzymać zwrot podatku wpłaconego na obszarze Wielkiej Brytanii konieczne jest m.in. wypełnienie druku P85. Jest on przeznaczony osobom, które wróciły do Polski na stałe. Taki formularz powinien być uzupełniony dokładnie w języku angielskim. Konieczne jest udzielenie odpowiedzi na wszystkie będące w nim pytania. Trzeba także dodać oryginalne wersje druku P45, który jest przekazywany po zakończeniu umowy o pracę. Po rozwiązaniu procedury zwrotu podatku, urząd odeśle je petentom. Jeżeli z jakiegokolwiek względu zwierzchnik nie wyda formularza P45, nadal można by złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii. Można to zrobić wykorzystując informacje, jakie zostały przekazane pracownikowi razem z wynagrodzeniem (payslip). Podatek zwracany jest np. przelewem do znajdującego się w Anglii banku albo pocztą pod adres wskazany w formularzu P85.
Powyższy opis nie dotyczy np. osób, które pracowały na zasadach pracy na własny rachunek (self-employment). Takie osoby samodzielnie rozliczają podatek od dochodów i są zobligowane do złożenia stosownych zeznań podatkowych. Tego typu osoby również mogłyby (w konkretnych sytuacjach) mieć nadzieję na zwrot nadpłaconego podatku.

Jeszcze inne reguły dotyczą osób, które były zatrudnione w branży remontowej na podstawie tzw. karty CIS. Jeśli interesuje Cię taka sytuacja, warto byłoby korzystać ze specjalistycznej porady funkcjonujących w takiej dziedzinie biur.