Jaki ekspres do kawy kupić? Jaki będzie idealny?

Jaki ekspres do kawy kupić? Jaki będzie idealny?

Zastosowanie ekspresu do kawusi jest niewątpliwie najprostszym sposobem na przyrządzenie filiżanki doskonałego napoju. Jednakże pojęcie „doskonały” będzie w owym przypadku relatywne, jako że każdy ma różne smakowe preferencje, zaś jak wiemy, o gustach się najzwyczajniej nie dyskutuje.
Wytwórcy znakomicie zdają sobie z tego sprawę, zatem dopasowują swą propozycję do potrzeb odbiorców.

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowywanie kawusi nie jest tutaj odstępstwem, gdyż kalejdoskop „kawowych” gustów jest dosyć duża, przykładowo jedni uwielbiają kawę parzoną tradycyjnie, zaś pozostali ubóstwiają cappuccino. Zacznijmy od tego, iż na początek powinniśmy odpowiedzieć sobie na parę ważkich pytań, takich jak dla przykładu: jaka kawa ma być przyrządzana (czarna), jakim sposobem (tradycyjnie) a także jak dużą kwotę chcemy przeznaczyć na ten sprawunek.
auto

Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępne są przeróżne ekspresy do kawusi, które różnią się sposobem przyrządzania kawusi, a co za tym idzie – także ceną. Zacznijmy od początku, a więc od ekspresów tzw. przelewowych. Smak kawy przygotowywanej za ich pomocą jest analogiczny do „kawy parzonej po turecku”, lecz nie ma tu kłopotu z niepotrzebnymi fusami, dzięki użyciu filtrów. Najprostszą odmianą przyrządzania kawy pod ciśnieniem jest z kolei tzw. kawiarka, zwana także kafeterką albo mokką. Jest ona niskociśnieniowym ekspresem do kawy oraz służy to przygotowywania klasycznej kawy włoskiej.

Napój ów charakteryzuje się głębokim, pachnącym (czasami nieznacznie kwaskowym) smakiem, jak też brakiem pianki charakterystycznej dla kawy espresso. Sprzedawane są częstokroć one w przeróżnych rozmiarach, dlatego każdy wybierze coś dla siebie.