Jaką wiedzę dobrze jest sobie przyswoić, jak prowadzimy swój interes? O jakich rzeczach pamiętać?

Jaką wiedzę dobrze jest sobie przyswoić, jak prowadzimy swój interes? O jakich rzeczach pamiętać?

Jak prowadzimy swój biznes trzeba przyswoić sobie sporo nowej wiedzy. Nawet, gdy już coś wiemy na tematy związane z prowadzeniem działalności, to i tak z pewnością co jakiś czas pojawiają się hasła oraz terminy, na temat jakich musimy poczytać więcej, ponieważ skrótowe informacje nie wystarczą. Jakiego rodzaju pojęcia warto na pewno poznać dobrze?

biznes, firma

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm działa na zasadzie spółki cywilnej. Warto dowiedzieć się na czym dokładnie to polega oraz z czym jest to związane. Do utworzenia tego typu spółki potrzebna jest umowa spółki cywilnej. Do zarządzania taką firmą potrzebne są przynajmniej dwie strony (umowa spółki cywilnej). Spółkę taką nie trzeba zgłaszać do KRS. Jednak wspólnicy, jako osoby fizyczne prowadzące działalność, muszą zostać wpisani do CEIDG. Należy wiedzieć, iż żeby zarejestrować tego typu spółkę nie trzeba kapitału. Za występujące zobowiązania odpowiadają właściciele majątkiem firmy, jak również tym osobistym. Jeżeli tego typu spółka zatrudnia jakieś osoby, to należy zgłosić przedsiębiorstw, jako płatnika ZUS w terminie 7 dni od zatrudnienia osoby na stanowisku pracy.

Kolejnym ważnym pojęciem jest umowa (zobacz kalkulator netto brutto zlecenie) dostawy. Taki dokument jest rodzajem umowy cywilnoprawnej (Cena Biznesu). W ramach takiej umowy dostawca musi zobowiązać się do wyprodukowania określonych w umowie rzeczy i dostarczenia ich odbiorcy. Natomiast odbiorca musi odebrać towar jak również oczywiście zapłacić umówioną kwotę pieniędzy. Tego typu dokument jest rodzajem współpracy gospodarczej. Zawierany jest z reguły miedzy kontrahentami, którzy są w stałych stosunkach handlowych. Cel tego typu umowy to przede wszystkim gwarancja odpowiedniej jakości oraz wywiązanie się z umówionego terminu dostawy. Jest to dokument pożyteczny tak dla odbiorcy jak i wykonawcy.

dokumenty, papiery

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zatrudniamy kogoś w firmie, warto znać informacje znajdujące się w kodeksie pracy. Czasami zdarza się dajmy na to, iż jakiś pracownik jest zmuszony wziąć urlop (zobacz wniosek o urlop ojcowski zus) okolicznościowy na przykład w związku ze swoim ślubem, albo śmiercią rodzica, lub też urodzeniem się własnego dziecka (urlop okolicznosciowy). Warto mieć pojęcie kiedy taki urlop przysługuje oraz ile wynosi. Trzeba jednak dodać, iż czasami warto zatrudnić odpowiednie osoby w firmie, jakie będą odpowiedzialne za takie kwestie. Czasem jest to lepszy sposób, aniżeli przyswajanie samemu tak dużej ilości informacji. Można przecież w łatwy sposób coś przeoczyć, albo czegoś nie doczytać oraz mieć przez to nieprzyjemności.