Jaka przynęta będzie najlepsza, jeśli płyniemy łowić dorsze?

Jaka przynęta będzie najlepsza, jeśli płyniemy łowić dorsze?

Osoby, które na morze udają się pierwszy raz, powinni poznać parę wartościowych rad. Sekretem dobrego połowu może być sposób prowadzenia pilkera.
Idealny kij do łowienia dorszy będzie tego typu o długości 2,7 metra.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu
Ciężar wyrzutowy takiego kija wynosi od 200 do 300 g. Kij taki możemy nabyć już za 150 złotych. Pierwszego roku połowu dorszy droższe kije nie są potrzebne. Pierwszy kij musi posiadać twardą szczytówkę. Zanim jednak poznasz niuanse kierowania przynęty w głębokim morzu, należy trochę dorsze połowić techniką dosyć toporną, jednak prostą. Wtedy szarpie się pilkera do wysokości 1,5 m na dno i wprowadza się pilkera w swobodny opad. Sztywny kij będzie się najbardziej nadawał do tego. Potem, gdy będziesz zdobywał wiedzę, trzeba postarać się o kij z miękką szczytówką. Pozwoli on rozpoznawać branie delikatne, które na pełnym morzu zdarza się dosyć wielokrotnie. Kupując kołowrotek należy przeczytać w dokładny sposób instrukcję lub tekst na pudełku.

Uzyskanie następnych informacji na rozpatrywany tutaj temat jest dla Ciebie kwestią pilną? Jeśli tak, to bez strachu kliknij ten link i tam zdobądź użyteczne szczegóły (https://masoshisha.pl/shisha-sklep/tproduct/257082649-121388539831-fajka-wodna-alpha-hookah-x-green-candy).

W tamtym miejscu powinno być napisane, że kołowrotek jest dostosowany do wody – jonizatory wody – słonej. Jeśli taka notyfikacja nie pojawi się na pudełku, wtedy nie warto nabywać takiego kołowrotka.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com

psy
Dużą ilość dorszy poławia się na czystego pilkera. Jednak kiedy nie ma brania, to przywiązuje się na bocznym troku przywieszkę. Taka przywieszka to może być kopyto albo nieprawdziwa mucha. Nie trzeba łowić dorszy ciągle z przywieszką, ponieważ czasem odstrasza ona dorsze. Najlepszy kolor przywieszki to wściekła czerwień i brąz z kolorem żółtym. Przed wycieczką na łowy należy się wyekwipować w parę kilo pilkerów, ponieważ dużo urywa się na starych sieciach albo wrakach.

Najkorzystniej mieć po dwa pilkery każdego modelu. Jeden cięższy a drugi lżejszy, gdyż przyjdzie nam łapać ryby na różnorodnych głębokościach. Najłatwiejsza technika to szarpanie pilkera. Ruchy mogą być raptowne lub powolne.