Jak zorganizować ślub na plaży i o jakich sprawach należy pamiętać?

Jak zorganizować ślub na plaży i o jakich sprawach należy pamiętać?

Dzień, w którym mówi się sakramentalne „tak” jest niezwykły. Dlatego też coraz większa ilość młodych ludzi wybiera zorganizowanie ceremonii ślubnej nad morzem.

antado.com.pl/nowoczesne_meble

Autor: Brian Kelley
Źródło: http://www.flickr.com
Biały piasek, szum fal czy też prześliczny zachód słońca, to idealna sceneria, która spodoba się wszystkim weselnikom.
firmowe ulotki

Autor: Menno van der Horst
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty

Autor: Earthnicity Minerals
Źródło: Earthnicity Minerals
Organizacja takiej uroczystości nie jest prosta, jednak nie jest także niewykonalna. Konieczne są jedynie dobre chęci i właściwe dokumenty. Naturalnie bardzo ważna jest właściwie wybrana data ceremonii. Należy sprawdzić długoterminowe prognozy pogody i skonsultować się z meteorologiem. Niestety Bałtyk jest stosunkowo kapryśny. Zaświadczenia, które będą wymagane są zależne od rodzaju ślubu.

Każdy nasz odnośnik prowadzi jedynie do wartościowych stron, na jakich możesz przeczytać o najważniejszych wydarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w niego!

Jeżeli ponadto jedna z osób jest pochodzi z innego kraju, niezbędny będzie także tłumacz przysięgły. Niestety wspomniany pomysł nie jest uwielbiany przez urzędników Urzędu Stanu Cywilnego, jednak od marca 2015 roku nie powinno to stanowić problemu. Jeżeli chodzi o kościół, trzeba udać się do parafii, gdyż to w niej narzeczone pary uzyskają informacje na temat wymogów, które trzeba spełniać.

Ponadto bez względu na to, gdzie dokładnie pragniecie zaaranżować ślub nad morzem, musicie uzyskać zezwolenie na piśmie od posiadacza plaży. Wymagana będzie zatem odpowiednia umowa. To natomiast wiąże się z dodatkowymi kosztami. Należy ją więc zamówić.

Należałoby też pamiętać o drodze dojazdowej na plażę oraz o interesującym motywie przewodnim, który dekorować będzie weselny namiot. Następna kwestia to gwarancja dobrego cateringu. Jeżeli plaża należy do jakiejś restauracji, to prawdopodobnie nie powinno być z tym jakichś problemów.