Jak zdobyć stanowisko testera oprogramowania?

Jak zdobyć stanowisko testera oprogramowania?

Aktualnie tworzy się coraz więcej nowych zawodów i profesji. Nieraz dzieje się to kosztem profesji zanikających. Najczęściej te nowo powstałe zawody wiążą się z pojawianiem się nowych technologii. Obecnie z kolei najważniejszą rolę odgrywa sprzęt komputerowy i wszelkie inne aspekty z tym powiązane. Pojawia się więc wiele etatów w branży technologii informacyjnej takich jak między innymi zawód programisty. Wśród nich jest kilka szczególnie godnych uwagi. Zalicza się do nich tester oprogramowania komputerowego.

Autor: Comes S.A.
Pracowanie testera rozmaitych produktów opiera się na jak najbardziej intensywnym użytkowaniu danej rzeczy w celu wykrycia ewentualnych błędów czy niedopatrzeń firmy produkcyjnej. W aspekcie programów komputerowych jest podobnie, z tym że tester szuka uchybień pojawiających się przy powstawaniu aplikacji, a więc przy pisaniu kodu. Tester oprogramowania to jeden z zawodów, odznaczających się wielkim zainteresowaniem. Uważany jest także za profesję dobrze opłacaną i przyszłościową.

Oczekiwania

Aby rozpocząć pracę na stanowisku testera oprogramowania trzeba spełniać kilka podstawowych warunków. Najbardziej istotnym z nich jest na pewno wiedza informatyczna. Ewentualny tester oprogramowania powinien więc skończyć studia informatyczne. Wiedza tego typu przydatna mu jest do przewidywania różnorodnych przypadków, jakie mogą mieć miejsce podczas wykorzystywania określonej aplikacji. Na pewno jednak tester taki po odszukaniu ewentualnego błędu powinien wiedzieć, jak można go wyeliminować.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Poza tym tester musi odznaczać się właściwym podejściem do testowanego produktu.

Charakterystyka zawodu

Stanowisko testera oprogramowania najczęściej charakteryzuje się elastycznymi godzinami pracy. Tester musi być więc jak najbardziej dyspozycyjny, tak by w każdym momencie mógł wykonać zlecone mu obowiązki.

Chcemy Cię namówić do kolejnej strony, gdzie oczekuje na Ciebie dużo fachowych wątków. Nie ociągaj się i po prostu kliknij w źródło (https://francraft.com/szkolenie-audytor-systemu-zarzadzania-w-laboratoriach-iso-17025/).

Przykładowy wymiar godzin oraz częstotliwość zleceń zależy jednak głównie od pracodawcy. Oferty IT tego typu bywają zróżnicowane. Na pewno dotyczą rozmaitych aplikacji. Czasem tester ma za zadanie również przetestować grę komputerową. Zawód testera wiąże się jednak ze znaczną odpowiedzialnością, gdyż to od niego uzależniona jest finalna wersja określonego programu i powinien on pilnować, by niczego nie pominąć.

Źródło: It Kontrakt