Jak założyć komis samochodowy?

Jak założyć komis samochodowy?

Interesujesz się motoryzacją? Pomyśl o otwarciu własnego komisu samochodowego. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednio zlokalizowany i zadbany plac, a także zatroszczysz się o atrakcyjną reklamę swojej działalności.

boisko do biegania

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega ów interes? Właściciel czterokołowca poleca sprzedaż własnego wozu właścicielowi komisu samochodowego. Ten pierwszy określa cenę, którą chce uzyskać za samochód. Właściciel komisu samochodowego zarabia na prowizji, jaka zostaje określona od sprzedanego auta – w praktyce po prostu podaje opłatę wyższą o marżę, jaka to właśnie zasili jego budżet. Autokomisy cieszą się dużym powodzeniem wśród osób, jakie chcą pozbyć się starego pojazdu po czym kupić sobie nowy. Czemu? Właściciel, wstawiając wóz do komisu, nie musi się przejmować całym procesem poszukiwania nowego nabywcy jak też sprzedaży. Całością zajmuje się autokomis. Może to być też sprzedaż samochodów dostawczych.
Dla posiadacza autokomisu najistotniejszy będzie plac, na jakim eksponowane będą auta określone na sprzedaż. Jego nawierzchnia będzie zależeć od tego, jak dużo wozów planujesz prezentować. Jeżeli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi bez trudności zmieścić minimum parę – kilkanaście wozów. Jak rozkręcisz interes, być może będziesz potrzebować powierzchni dla powyżej 50, a wręcz 100 aut. Pamiętaj, że nabywcy powinni mieć swobodne dojście do każdego z samochodów. Pamiętaj, że ważne są wymiary po otworzeniu wszystkich drzwi czterokołowca – łącznie z bagażnikiem.

Na obszarze nawet najprostszego autokomisu musi znaleźć się także miejsce na biuro. Zazwyczaj jest to kontener z blachy, ale jeżeli ma być to duży autokomis, wtenczas zastanów się nad solidnym budynkiem.