Jak wybudować solidną i elegancką elewację domu czyli wszystko o zaletach i wadach klinkieru

Jak wybudować solidną i elegancką elewację domu czyli wszystko o zaletach i wadach klinkieru

Każdy kto chce postawić swój wymarzony dom pragnie, żeby prezentował się on jak najlepiej, a jednocześnie był trwały, solidny i funkcjonalny. Dlatego też właściciele używają takich wykończeniowych materiałów, żeby jak najbardziej otrzymać zamierzony efekt. Czasami są to ciężkie decyzje, bo trzeba wybierać między stanem finansów a chęciami i potrzebami. Niestety najczęściej będzie tak, że dobre budowlane i wykończeniowe materiały są jednocześnie najdroższymi, i często trzeba w takich sytuacjach iść na różne kompromisy.

sprona z informacją

Autor: Laneulfean
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie lepiej jest postawić dom z materiałów o trochę niższej jakości, lecz go wystawić i zacząć mieszkać, niż zostawić inwestycję w dwóch trzecich z powodu braku środków finansowych za dokończenie. Oprócz tego jeśli w danym momencie ktoś nie ma odpowiednich środków, a bardzo chce niektóre rzeczy mieć zrobione jednak z danego rodzaju materiałów, to w wielu przypadkach da się to rozłożyć w czasie i niektóre rzeczy wykonać później, gdy się dozbiera brakujące środki.

Na pewno warto poczekać, jeżeli zamarzy się komuś dom z klinkieru. Elewacja wykonana z tego materiału jest bardzo kosztowna, ale klinkier jest zdecydowanie najlepszą cegłą z ceramiki. Do ich wyrobu używa się starannie wyselekcjonowane odmiany glin, również sam proces wytwarzania jest znacznie bardziej zaawansowany niż zwykłych cegieł. Klinkier ma doskonałe parametry jeżeli chodzi o wodo i mrozoodporność, więc domy zrobione z niego są przeznaczone na lata (przeczytaj co mówią o tym eksperci). Ogromną zaletą klinkieru jest również jego różnorodna kolorystyka, przez co bardzo łatwo będzie dopasować jego odcień do reszty budynku i zestawić wszystko w jedną kolorystyczną całość.

Niektórzy z klinkieru wykonują jedynie niewielki fragment elewacji, najczęściej przy drzwiach wejściowych.

Aby odnaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to na początku kliknij w odnośnik mieszczący się tu i przejdź dalej (https://soapbubble.pl/) – na pewno nie pożałujesz.

Takie rozwiązanie sporo obniża ogólne koszty budowy, jednocześnie pozwalając chociaż trochę cieszyć się zaletami klinkieru. Dlatego też jeśli ktoś zechce mieć elewację z tego materiału a będzie mógł chwilę poczekać, to będzie to dla niego najlepsze rozwiązanie.