Jak ubrać się na trening?

Jak ubrać się na trening?

Specjalny ubiór na fitness nie jest nieodzowny, jednak z pewnością polepsza komfort treningów. W marketach odnajdziesz dostatni wybór konfekcji przeznaczonej do fitnessu.

Dowiedz się jakie cechy muszą spełniać tego typu odzienia i jak dopasować strój na trening odpowiedni do sylwetki.

Nie ma co zwlekać – jeżeli prezentowany artykuł Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tu i zobacz też podobne omówienie!

Zastanawiasz się, jaki kostium na trening wybrać? Nic dziwnego, gdyż w obszernym asortymencie sportowej odzieży łatwo się pogubić. Wbrew pozorom, najważniejszy nie będzie modny fason, tylko elastyczność oraz przewiewność ubrania.

Biustonosz sportowy to podstawa stroju na fitness. Podczas wyboru stroju na fitness nierzadko zapominamy o bieliźnie. Tymczasem biustonosz jest to ta część ubioru, jaka znajduje się blisko skóry i źle dobrana może znacznie obniżyć swobodę wykonywania ruchów. Na dodatek, w trakcie treningów piersi są narażone na wstrząsy, co mogłoby spowodować ból. Jeżeli masz w planach intensywny trening, zrezygnuj z koronkowej bielizny posiadającej fiszbiny, bo twarde części mogą być powodem otarć. W zamian wybierz sportowy stanik. Zamiast biustonosza sportowego możesz kupić również koszulkę z wszytym stanikiem. Przy kompletowaniu kostiumu na trening nie zapomnij również o majtkach – najlepiej, by były bezszwowe, wówczas unikniesz otarć.
dziecko - przekrój

Autor: Maciej Rynarzewski
Źródło: http://www.flickr.com
Lepszym rozwiązaniem jest odzież termiczna (inaczej: termoaktywna). Są to ubrania uszyte z tkanin najnowszej generacji, które ułatwiają skórze oddychanie i, w przeciwieństwie do ubrań bawełnianych, będą mieć zdolność odprowadzania potu od skóry.

Co więcej nierzadko są bardziej wytrzymałe jak też odporne na rozciąganie, stąd nawet wielokrotne pranie nie naruszy ich kształtu. Na jesienno-zimowy jogging przyda Ci się bluza z polaru damska.