Jak to wygląda z tymi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać więcej? A jeśli nie, to dlaczego?

Dzisiaj jest szczęśliwy dzień. Jak co miesiąc pracodawca przelewa nam naszą pensję. Czy coś może zepsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może podatki? Zanim Twój szef uszczęśliwi Cię wypłatą, powinien opłacić podatek za zatrudnianie pracownika (zwany inaczej ZUS-em). Później, gdy już odpowiednią sumę przeznaczył na swoją część kosztów, musi w Twoim imieniu opłacić jeszcze jedną część składki za to, że pracujesz oraz oczywiście następny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie Ty wiesz tylko o tej drugiej części, gdyż tak było napisane w twoim kontrakcie. Natomiast rzecz w tym, że otrzymując do ręki powiedzmy – jakieś 1500 złotych – twój szef wydał na za pracownika prawie dwa taką kwotę. Co masz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em otrzymasz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę oraz wątpliwe świadczenia w razie wypadków losowych. –Czytaj: więcej informacji–W ramach składki NFZ otrzymasz miesiące, jak nie lata czekania na konsultacje oraz zabiegi lekarskie. W ramach podatku od dochodu otrzymasz natomiast urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy pomijając te „korzyści” jest coś dodatkowego między wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie możemy zapominać o podatku VAT, który już jako ostatni zmniejsza wartość wynagrodzenia netto. Kupują benzynę do auta, alkohol, standardowe produkty spożywcze, na każdym kroku zostajemy opodatkowani większą lub mniejszą kwotą.

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz prawdą jest, że podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a państwo w ramach połowy naszych pieniędzy dają nam kiepskiej jakości usługi albo te których niekoniecznie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wobec tych faktów zatem powinniśmy własne niezadowolenie z powodu wynagrodzeń kierować do „wyzyskującego pracodawcy”? Niestety, rozliczenie podatku i inne obowiązki są stałą częścią naszego życia, a już na pewno wtedy, kiedy posiadamy własną firmę. Tak naprawdę, już od samego początku możne tego doświadczyć, już od zarejestrowania firmy w odpowiedniej placówce.

Więcej rozliczenia i pity w 2017

Należy pamiętać o wszelkich formalnościach, o różnych obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie przy tym żadnej rzeczy przeoczyć. Może to skutkować problemami także w późniejszym czasie. Musimy pogodzić się z tym, iż oprócz obowiązujących praw mamy też swoje powinności do spełnienia.

Ten najnowszy wpis (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/wladza-rodzicielska-warszawa.html) wydaje się być doprawdy godny uwagi! Wejdź w zaznaczony link i zweryfikuj to osobiście. Każdy wpis będzie mile widziany.

Jednym z tych obowiązków jest właśnie podatek.