Jak tanio wypożyczyć auto z wypożyczalni aut?

Jak tanio wypożyczyć auto z wypożyczalni aut?

Wynajem aut, dla wielu z nas wiąże się z zawikłaną procedurą, przypieczętowaną olbrzymią umową, w której znajduje się nieznanych dopłat. Z tego powodu zapewne niechętnie decydujemy się na to, podróżując sporadycznie zostawiamy niemałą gotówkę u taksiarzy. Jak to jest na prawdę? Wynajem samochodów jest tani, czy drogi? Czy opłaca się wynająć auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
Najwięcej potencjalnych najemców aut obawia się tak zwanych kosztów ukrytych. W przypadku gdy nie musimy mieć samochodu natychmiast, wówczas możemy spędzić odrobinę czasu na odpowiednie rozeznanie, które pomoże nam wyeliminować wiele zbędnych dopłat. Przeanalizujmy więc na co trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wynajem samochodów warszawa.

Przede wszystkim, przeglądając oferty wypożyczalni samochodowych, należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych rzeczy. Jedną z najważniejszych na początku jest określenie tego co tak naprawdę chcielibyśmy wypożyczyć. Tym samym zwracamy uwagę na model, markę, oraz wyposażenie auta.

Sprawdź więcej porad w serwisie (http://www.esoil.pl/k,13,oleje-procesowe-i-pomocnicze) – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one odnoszą się do zbliżonej tematyki, zatem także Cię zaciekawią.

W upalny dzień z pewnością konieczna będzie klimatyzacja, z kolei w zimie będzie zupełnie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jako opłaty dodatkowe, lecz nieodzowne, należy rozumieć także ubezpieczenie pojazdu, bak paliwa jak również maksymalna ilość kilometrów jaką można pokonać bez dopłacania. Są to postulaty obligatoryjne, które trzeba zaakceptować niemal w każdej umowie wynajmu samochodu z wypożyczalni. Dodatkowe opłaty mogą objąć także odbiór samochodu wybrane miejsce poza wypożyczalnią, przejazd przez granicę oraz mnóstwo innych – pozornie drobnych rzeczy – które same z siebie nigdy nie przyszły by nam do głowy.

Odbiór samochodu i podpisanie dokumentów oznacza, że pożyczyliśmy auto całkowicie sprawne – dlatego trzeba pamiętać by sprawdzić ów stan przed złożeniem podpisu na dokumentach. Wszystkie uwagi natychmiast zgłaszamy dostawcy.

Jeśli wydarzy się wypadek pożyczonym samochodem, w takiej sytuacji trzeba poinformować o nim dostawcę, a kopie wszystkich dokumentów skrzętnie w komplecie przechować. Są one niezbędne do uzyskania zwrotu kosztów naprawy od ubezpieczyciela.