Jak spędzać wolny czas z młodzianem?

W przebiegu przechodzenia z nastoletniego wieku w okres dojrzałości potomek potrzebuje mniej przedsięwzięć wychowaWCzych, natomiast więcej kontaktów z rodzicielami.
By rozwinąć bliskość z latoroślą, odszukajmy zabawne sposoby odnalezienia z nim wspólnych tematów.

Mając w domku młodzieńca, większość czasu poświęcamy niechybnie na monitorowanie, nie zaś na to, by się doskonale bawić. Podczas gdy dzieciątko było malutkie, siadywaliśmy na posadzce po czym zabawialiśmy się w różnorodne, nawet bzdurne, gry, jakie sprawiały mu zadowolenie.

Jeżeli chcesz przekazać komuś dane na prezentowany wątek, to wejdź na link oraz pokaż szczegóły (https://www.klubtanca.pl/) dotyczące tego problemu – zapewne go zaciekawią.

Aktualnie, gdy mamy więcej stresu połączonego z pracą, dość niewiele czasu wolnego, a także ograniczone środki, „gra” z latoroślą wydaje się być kłopotliwym obowiązkiem, nie zaś zadowoleniem. Widać to przede wszystkim wtenczas, gdy latorośl ma bardzo wiele ponadplanowych zajęć. Rozpoznanie zamiłowań potomka wymaga pewnej inwencji, jednak nasz dowcipny stosunek powoduje, że dziecko dojrzy nas w innym świetle, tzn.

Czy zamieszczony tu post jest dla Ciebie intrygujący? Pragniesz zgłębić więcej treści na podobny temat? Więc idź tu nieświeży oddech u psa i przeczytaj następny wpis.

w charakterze osoby, z jaką może znaleźć wspólny język. Możemy razem z potomkiem obejrzeć serial dla młodzieży, np. Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować na jego temat.

buffy

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź czas, gdy oboje jesteście wolni oraz sporządź listę zajęć, jakie możemy zrealizować w sposób spontaniczny. Spytajmy córkę bądź syna, czy im to odpowiada, a potem trzymajmy się sprecyzowanych ram czasowych.

Kiedy wypadnie nam coś niespodziewanego, potraktujmy uplanowany z potomkiem czas jak świętość – odmawiając innym, pokażemy dziecku, jak niezwykle jest dla nas ważne. Kiedy sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wówczas spotkanie na następny dzień, zamiast całkiem z niego rezygnować.