Jak się przygotować do rozliczenia rocznego?

Jak się przygotować do rozliczenia rocznego?

Pierwsze miesiące nowego roku to dla każdego przedsiębiorcy wiele pracy papierkowej. Jest to bowiem okres w którym należy sporządzić i dostarczyć wszystkim pracownikom imienne informacje PIT – 11, które są podstawą do podliczenia rocznego zeznania podatkowego PIT – 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.

Ksiegowość

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com

PIT -11 wystawia się za okres od 1 stycznia do 31 grudnia. Zakład pracy przygotowuje go dla podatników, którzy uzyskiwali w danym roku dodatkowe dochody bądź korzystają ze wspólnego opodatkowania z małżonkiem i dziećmi. Ten Formularz zawiera wszystkie dochody uzyskane w danym zakładzie pracy. Osoba zatrudniona, która wykonuje umowy o dzieło oraz zlecenia, oraz pracownicy przechodzący na emeryturę bądź rentę, albo zostały zwolnione także powinny dostać od swojego pracodawcy formularz PIT – 11.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż rozliczenie roczne może dokonać za nich pracodawca. Teraz jest już na to za późno, ale może uda się za rok. Bowiem osoby, które otrzymują roczne dochody wyłącznie u jednego pracodawcy, przed 10 stycznia mogą złożyć u niego oświadczenie PIT – 12. W tym oświadczeniu pracownik zaświadcza między innymi, że w minionym roku uzyskiwał dochody od jednego pracodawcy i nie będzie korzystał z ulg podatkowych.

A co jeżeli w szufladzie zalega wiele PITów – 11, które należy rozliczyć? Jeśli nie chce nam się samodzielnie klepać wszystkich danych do programu rozliczeniowego, lub nie mamy pojęcia na temat o ulgach podatkowych, np.

ekscytujący tekst? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w najnowszym tekście na pewno odnajdziesz coś niebanalnego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

na dzieci i za internet, wówczas dobrze jest znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe, które za niewielką opłatą wykona to zadanie za nas. Wato także przypomnieć, że jest to także ostatnia szansa na rozliczenie ulgi budowlanej lub remontowej za minione lata. W kolejnym roku już takiej możliwości już nie będzie.

Aby znaleźć informację o usługach świadczonych przez firmy rachunkowe, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „biuro rachunkowe” oraz nazwę nazwę miasta – np. Olsztyn. Po chwili w wynikach wydzwaniania pojawią się linki.

Naprawdę podoba Ci się ten post? Szalenie nas to raduje. Więc namawiamy do nowych wątków – po prostu wejdź w link do artykułu.

Teraz wystarczy już tylko wejść na stronę i znaleźć cenę usługi. Średnia kwota jaką należy zapłacić za rozliczenie roczne na formularzach PIT, to mniej więcej od 40 do 100 zł.