Jak przeliczyć kwotę zwrotu podatku z Niemiec oraz jakim osobom on przysługuje?

Jak przeliczyć kwotę zwrotu podatku z Niemiec oraz jakim osobom on przysługuje?

Osobom, które posiadały możliwość legalnej pracy w Niemczech, a ich zwierzchnik opłacał za nią zaliczkę na podatek (czyli Lohnsteuer) w zawyżonej kwocie, mogą ubiegać się teraz o zwrot nadpłaconego podatku.
Kolejną sprawą jest to, czy członek personelu może podlegać w tym kraju nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Jest to możliwe w takiej sytuacji, gdy pracownik jest w stanie udowodnić, że przebywał na terenie Niemiec przez co najmniej sześć miesięcy. Dozwolone są niedługie wyjazdy, np. na święta. Jeżeli jednak podatnik nie może spełnić warunku ciągłości przebywania w Niemczech, to nadal może ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec, jeśli tylko jego dochody uzyskane poza granicami kraju nie przekroczyły niż 3064 EUR (albo 6128 euro z małżonkiem). Wielkość zwrotu jest zależna przede wszystkim od osiągniętych dochodów.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w treści (www.autopart.pl/osobowe-i-dostawcze)? To oczywiście podobna tematyka, więc na pewno sugerowane artykuły też są godne zgłębienia.

Naturalnie im wyższe one były, tym bardziej znacząca została zapłacona zaliczka. Można by jednak przyjąć, że przeważnie zwrot podatku wynosi 700 euro.

maszyny

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby wspomnieć, że wysokość odprowadzonego podatku wyliczamy przez zsumowanie kwot Lohnsteuer, Kirchensteuer i Solidaritätszuschlag, które zostały wykazane w zaświadczeniu podatkowym albo na karcie. Pewny wpływ na wielkość zwrotu podatku w Niemczech ma także ocena sytuacji rodzinnej i osiągnięty w naszym kraju zarobek. Co ciekawe osoby, które otrzymały w Niemczech stosunkowo małe dochody (do 10000 euro), prawie w każdym przypadku mają prawo liczyć na zwrot podatku.

Trzeba jednak pamiętać, że tamtejszy urząd podatkowy może zwrócić nadpłacony podatek, nie natomiast kwotę podatku, który był zapłacony przez zwierzchnika. Żeby próbować uzyskać zwrot podatku, trzeba składać w niemieckim urzędzie skarbowym stosowny wniosek i uzyskać tzw.

Przeczytaj, jakie informacje znajdziesz po przejściu na stronę www (http://infinitex.pl/oslony-termoizolacyjne/). Na pewno będą bardzo ciekawe i godne zainteresowania, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracał.

Einkommensteuerbescheid.