Jak pracują agencje tłumaczące?

Biura tłumaczeń to biura zrzeszające tłumaczy o różnych specjalnościach, zarówno przysięgłych jak i tłumaczy zwykłych. Istnieją małe biura tłumaczeń, które zwykle prowadzi jedna osoba. Biura te tłumaczą często tylko jeden język obcy (najczęściej język angielski).

Słownik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Możemy również spotkać średniej wielkości agencje tłumaczeń zajmujące się tłumaczeniami kilku języków. Oferują tłumaczenia zwykłe, oraz przysięgłe i ustne. Zaś biura tłumaczeń duże, mające zasięg ogólnopolski zajmują się tłumaczeniem na z prawie wszystkich języków na świecie (sprawdź: Jeśli szukamy tłumaczy rzadkich języków, najprościej znaleźć ich wwiększym mieście.

Sprawdź ten użyteczny serwis (https://dominikkania.pl/) – opisuje on pokrewną tematykę i na pewno również Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i kliknij tu.

Wiele z warszawskich biur tłumaczeniowych oferuje takie nietypowe tłumaczenia.

Bez względu na to gdzie dane biuro się znajduje: czy w Łodzi, czy to Kraków czy jest to warszawskie biuro tłumaczeniowe, wszystkie one funkcjonują na podobnej zasadzie, mianowicie wpierw wycenia swoją pracę na zapytanie klienta. Bywa, że klient potrzebuje przetłumaczyć coś „na wczoraj”. Wtenczas, za taką usługę tempie ekspresowym (jeżeli jest to rzecz realna) biuro tłumaczeniowe dolicza pewną sumę. Biura tłumaczeniowe zajmują się różnego rodzaju tłumaczeniami, są to na przykład: tłumaczenia naukowe, prawnicze, przysięgłe, techniczne, dla turystów.

Jeżeli jest taka potrzeba, tłumaczy się także listy albo prywatne rozmowy klientów. Wykonuje się tłumaczeń ustnych jak też pisemnych. Wszystko podług potrzeb (przeczytaj: ). Rzecz jasna w takich biurach powinni wykonywać pracę jedynie wykwalifikowani tłumacze, znający się na temacie, którzy mają odpowiednie upoważnienia do wykonywania tego zawodu. Biuro winno działać legalnie i mieć zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Od 2001 r. działa tak zwane Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń (PSBT), którego celem jest reprezentowanie polskich biur tłumaczeń a także promocja dobrych praktyk i jakości usług świadczonych przez polskie agencje tłumaczeń, a również budowanie ich pozytywnego PR-u. PSBT jest uczestnikiem międzynarodowych organizacji branżowych takich jak EUATC, OASIS, LISA, a również tekom.