Jak powiększyć sprzedaż we własnej firmie?

Jak powiększyć sprzedaż we własnej firmie?

Ceny rosną, wypłaty niestety stoją w miejscu, czyli nie rosną. To sprawia, że statystyczny Kowalski ma trochę mniejsze pieniądze do wydania. Na dodatek jego humor jest gorszy, toteż wydaje jeszcze mniejsze pieniądze. Co to oznacza dla właścicieli firm, których byt zależy przede wszystkim od kondycji finansowej polskiego konsumenta?

wzrosty i spadki

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, z pewnością trzeba efektywniej zawalczyć o klientów – no dobrze, lecz w jaki sposób? Nie radziłbym znacznie zaniżać cen, ponieważ fakty są takie, że to całkowicie nieopłacalne. To znaczy może całkiem opłacalne, ale trzeba pamiętać, że tylko wtedy, gdy mieliśmy wcześniej większe narzuty. Optuję za tym by zainwestować w marketing. Jakie sztuczki marketingowe powodują spore wsparcie sprzedaży w firmie? Cóż, całe szczęście, że takich rozwiązań jest sporo – zobacz .

Na przykład ważne jest to by nigdy nie sądzić, że programy lojalnościowe wcale się nie opłacają. Uważam, iż w bardzo wielu przypadkach to jest tak, że przy odpowiednim programie mamy okazję znacznie zyskać. Weźmy na przykład lokal z pizzą: w jaki sposób zatem w biznesie gastronomicznym możemy walczyć o klienta, który ciągle będzie do nas wracał? Cóż, na przykład czymś niesamowitym jest choćby to, że przecież można stosować kartę stałego klienta. Myślę, że to bardzo dobry pomysł!

A więc kiedy człowiek w ciągu pewnego czasu zakupi u nas jedzenie – w nieco większych ilościach, najzwyczajniej dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest OK, lecz możemy także zaoferować dla wiernego klienta bezpłatne jedzenie. Bo niby kto nie lubi jeść za darmo? Gdy marże są duże, to w zasadzie takowe alternatywy nie są sporym kosztem. Sądzę, iż przedsiębiorcy w naszym kraju w dalszym ciągu nie wiedzą w jaki sposób zadbać o klientów – to nic dobrego.

Efektywny program motywacyjny () może dać sporo zysków – trudno mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości! Naturalnie pizzeria to wyłącznie przykład, w zasadzie można stosować tę zasadę w niemalże wszystkich typach interesów. Myślę, że jeśli bardziej znacząca ilość właścicieli firm będzie szanować własnych klientów, polska gospodarka będzie w lepszym stanie.

Ten odnośnik do źródła pokaże Ci interesujące dane na omawiany temat, które będą bardzo wciągające i dokładnie omówią ten wątek.

W końcu nie tylko ja w taki sposób myślę: w sumie trudno rozumować, że można prowadzić interes, zwiększać sprzedaż, bez dbania o klienta.