Jak pogodzić studia i pracę?

Jak pogodzić studia i pracę?

Najczęściej studenci szukają zatrudnienia w pubach, klubach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy albo barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do takiej pracy nie trzeba żadnych kompetencji i predyspozycji. Wiadomo, że bardzo nieśmiała osoba, która boi się odezwać do innych nie sprawdzi się w roli kelnera, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. Praca za barem wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Co niektórzy zamawiają firmę sprzątającą do prywatnego lokalu mieszkalnego. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę „firma sprzątająca Katowice” i gotowe. No powiedzmy sobie, że gotowe. Wybór takiej firmy w rzeczywistości nie jest łatwy. Należy uważać na to, by nie sprowadzić do własnego mieszkania nie wiadomo kogo. Musi to być firma, która solidnie i skrupulatnie wysprząta nasz dom czy mieszkanie. Warto, więc zwrócić uwagę na poszczególne rzeczy jak np.: cenę.

Jeśli porady (zobacz prowadzenie fanpage) w restauracji czy barze nie odpowiada nam inną opcją jest sprzątanie obiektów. To praca, którą da się wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w zajęciach na uczelni. Dodatkowo jest dość dobrze płatna. Zwłaszcza, gdy uda nam się znaleźć pracę w firmie o ugruntowanej pozycji.

sprzątanie3

Źródło: sxc.hu

Dla przykładu sprzątanie biur to porady (zobacz kalkulator wynagrodzenia brutto netto), którą zleca się jedynie paru firmom, najszerzej znanym i sprawdzonym. Ogólnie sprzątanie biur jest bardziej opłacalne, niż tego rodzaju praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie da się znaleźć doskonałe domy do sprzątania. Czasami wystarczy parę dni by zarobić całkiem niezłe wynagrodzenie.