Jak planuje się tajemniczego klienta?

Jak planuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej firm w kraju decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zachodzicie w głowę na czym polega takie badanie. Przede wszystkim bada się poziom obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu.

Czy obecnie szukasz czegoś fascynującego na prezentowany temat? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę kurs obsługi betoniarki.

Oczywiście zorganizowanie badania wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak działy marketingu prawie zawsze chwalą sobie rezultaty. Duże przedsiębiorstwa zamawiają takie usługi raz na kilka miesięcy, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy tapicer).Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z przedstawicielem firmy sprawdza się jakiego rodzaju procedury sprzedaży są praktykowane w przedsiębiorstwie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.ekspozycji towaru jak również opisu typowego klienta. Dalej opracowuje się specjalny formularz, zawierający właściwą ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Często są to pytania zamknięte, żeby audytor (odkryj więcej) mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także potrzebne. W nich bowiem ankieter może dodać swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, mieć trochę zdolności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się ludzi, którzy rzetelnie wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem trudne sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego sklepu, a formularz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Firma badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie.
Zwieńczeniem działalności badawczej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć popularna praca, również w środowisku studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Często w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert typu praca tajemniczy klient. Powinniśmy wtedy odwiedzić strony funkcjonujących w naszym województwie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.