Jak pielęgnować wełniane ubrania?

Jak pielęgnować wełniane ubrania?

W sezonie zimowym, kiedy pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, nieodłącznym elementem naszej konfekcji stają się grube swetry oraz golfy, ale także ciepłe dzianina suknie. Wyjątkowo często wybieramy te uszyte z wełny, bowiem gwarantują nam wygodę a także skutecznie chronią przed chłodem. Niżej przedstawiamy kilka nadzwyczaj przydatnych wskazówek tyczących się ich odpowiedniej pielęgnacji, która sprawi, iż będziemy mogły radować się nimi wyjątkowo długo.

sweter, wełna

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Robione na drutach wełniane swetry jak też sweterki rozpinane muszą przed włożeniem do szafy zostać starannie złożone. We wnętrzu szafy dobrze jest umieścić torebkę z lawendą albo kulki cedrowe, które skutecznie odstraszają mole. Wełna parzona powinna być prasowana w małej temperaturze. Najodpowiedniej, żeby była jeszcze leciutko wilgotna- – Lama..

Pragniesz zapoznać się z kolejnymi ciekawymi postami na ten sam temat? Nie ma problemu. Najedź na hiperłącze do artykułu i czytaj do woli.

Pragnąc prędko odnowić wełniane ubrania, starczy je powiesić w łazience, podczas brania prysznica — wilgotność wyeliminuje zagniecenia materiału. Odświeżanie wełnianych ciuchów i usuwanie z nich zagnieceń gwarantują także odpowiednie programy parowe, osiągalne w urządzeniach pralniczych. Wełna gotowana musi być suszona na płasko. Należy ostrożnie odcisnąć z niej wodę-wełna gotowana.

Zachęcamy Cię do przeczytania kolejnego wpisu na ten temat – tam znajdziesz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu wyposażenie pożarnicze i ciesz się do woli.

Odzież tkaną, na przykład płaszcze, powinniśmy wieszać na wyściełanych wieszakach. Swetry z moheru lub angory możemy zamrozić na noc w zamkniętej na zamek torbie na ciuchy — pomaga to zapobiegać „gubieniu” kosmyków.

sweter, wełna, kobieta

Źródło: pixabay.com
Co uczynić, aby zachować jak najdłużej puszystość, niezmienność a także kształt wełnianego sweterka? Kluczem do powodzenia może być odpowiedni wybór programu w pralce a także umiejętne suszenie wełnianej garderoby. Wełnę z powodzeniem można prać w pralce pod warunkiem, że wyselekcjonujemy odpowiedni jej model. Istotne jest, żeby posiadała ona odpowiednie programy do prania wełny lub do prania ręcznego. Detergent z dodatkiem lanoliny pozwoli ocalić na dłużej miękkość swetra. Wełniane odzienia możemy suszyć w przystosowanych do tego suszarkach lub rozłożone na płasko. Istotne jest to, żeby korzystać tylko z suszarek mechanicznych, które zapewniają bezpieczne suszenie tego typu tkanin. Wybierając opcję ręcznego suszenia, warto usunąć nadmiar wody za pomocą ręcznika. Odzież wełnianą prasujemy w niskiej temperaturze, najlepiej gdy jest jeszcze nieco wilgotna. Nowoczesne pralki, wyekwipowane w program do prania wełny, minimalizują potrzebę prasowania. Dowiedz się więcej: lamalama.pl/uslugi.html