Jak odpowiednio rekrutować nowych pracowników, zalety korzystania z pomocy firm HR.

Jak odpowiednio rekrutować nowych pracowników, zalety korzystania z pomocy firm HR.

Wiele firm ma niekiedy spore problemy z wyszukaniem dobrych pracowników. Mimo że w teorii na rynku jest duże bezrobocie, to jeżeli szuka się osób ze specyficznymi umiejętnościami i kompetencjami, to niekiedy będą duże problemy z ich wyszukaniem.

rekrutacja pracowników

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Można oczywiście zdecydować się na zatrudnienie studentów i nauczenie ich od podstaw, ale wiąże się to w pierwszej kolejności z czasem i kosztami, a poza tym nie ma się pewności, że taka osoba po przepracowaniu paru miesięcy nie znajdzie czegoś ciekawszego. Wiele firm szuka pracowników samodzielnie, umieszcza oferty pracy (Rozglądasz się za ciekawą pracą? Zobacz propozycje: work service praca operator wózka widłowego radom) na swojej stronie internetowej i w portalach z ogłoszeniami, niekiedy również szuka wśród znajomych swoich pracowników.

Zaintrygowała Cię ta wiadomość? Jeżeli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź na stronie (https://www.zlota-sowa.pl/nasze-uslugi/oznaczanie-biur-lokali-budow-budynkow/) pozostałe artykuły, one również są na opisywany temat.

Często tego typu metody są wystarczające, i w krótszym lub dłuższym przedziale czasu kogoś uda się znaleźć. Jednak coraz więcej firm woli się zdecydować na fachowe usługi hr – dzięki zleceniu szukania pracowników zawodowcom nie muszą one tracić mnóstwa czasu na pilnowanie ogłoszeń i rozmowy z kandydatami.

Ogromną zaletą rekrutowania przez firmy HR jest ich znacznie bardziej wyspecjalizowane podejście do poszukiwania odpowiedniego pracownika (patrz: HR – usługi). W każdym zawodzie potrzebne są odmienne predyspozycje i doświadczenie, zupełnie inaczej przebiegać będzie rekrutacja handlowców, a inaczej księgowych albo programistów. Wiedza i doświadczenie osób zajmujących się zawodowo rekrutacją pozwoli im znacznie lepiej wyłuskać pośród dziesiątek chętnych właśnie te osoby, jakie mają największe możliwości. Przeważnie w czasie poszukiwań pracowników dla klienta początkowy etap przeprowadza tylko firma rekrutacja.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
W jego trakcje analizuje się wszystkie oferty, które pojawiły się jako odpowiedź, i przeprowadzane są wstępne rozmowy z chętnymi. Po nich wybieranych jest parę osób, które następnie są przedstawiane pracodawcy. Następnie wybierani są kandydaci do następnych etapów, które już przeważnie albo realizuje się wspólnie, albo też zajmuje się nimi już tylko firma szukająca pracowników.