Jak nie ma zatrudnienia na etacie, to co wybrać? Jest kilka możliwości, jednakże dużo jest zależne od tego, gdzie mieszkamy

Jak nie ma zatrudnienia na etacie, to co wybrać? Jest kilka możliwości, jednakże dużo jest zależne od tego, gdzie mieszkamy

Każda osoba, która planuje zarabiać pieniądze ma do wyboru kilka możliwości rozwoju zawodowego. Możemy pracować na etacie, brać dorywcze zlecenia lub pracować w ramach własnej działalności gospodarczej czy posiadać gospodarstwo rolne.

Oferty pracy

Źródło: flickr.com
Upraszczając możemy podzielić pracę na tę u kogoś i pracę u siebie. Praca u kogoś jednakowoż będzie się dość różnić w zależności od tego czy jest to praca w sferze budżetowej, w większym zakładzie czy zatrudnienie u małego przedsiębiorcy. Najistotniejszą zaletą takiej pełnowymiarowej pracy jest stabilność i dostęp do różnorodnychświadczeń.

Osoba zatrudniona na etacie dostaje stałą pensję, ma gwarantowane zdrowotne, emerytalne oraz rentowe, a jednocześnie prawo do urlopu i z reguły nie może być zwolniona z dnia na dzień. Pracownik na etacie w odróżnieniu od właściciela swojej firmy jest w stanie po swoich 8 godzinach nie myśleć o pracy i zająć się innymi sprawami. W końcu jednak w pracy etatowej możemy się dużo nauczyć, możemy brać udział w szkoleniach, obserwować, nabywać cenne kontakty.

Praca etatowa posiada też wiele minusów. Zarobki dosyć często są nieadekwatne do wkładu pracy. Szefowie często bardzo niedobrze traktują swoich podwładnych, dochodzi nawet do mobbingu. Pracownik etatowy nie może mówić o wolności, gdyż bardzo niewiele jest od niego zależne. Jest on częścią jakiejś organizacji więc musi stosować się do narzuconych reguł. Jednocześnie wiele osób marzy, ażeby posiadać umowę o pracę, ujawniają to wskaźniki oraz różnorodne oferty w wielu naszych miejscowościach, jak oferty pracy tarnów czy oferty pracy chełm.

Praca w zakładzie produkcyjnym

Autor: Neon Tommy
Źródło: http://www.flickr.com
Taki etat to na pewno najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieć wszystkiego na głowie, a tak się dzieje, kiedy ma się coś swojego. W mniejszych miastach, przykładowo Kwidzyn, pracy nie ma za dużo, lecz i tak można znaleźć ogłoszenia jak praca Kwidzyn. Wiele osób jednak z takich miejscowości wyjeżdża na Zachód albo otwiera swoją działalność gospodarczą.

To czasem jedyna realna metoda, jak pragniemy gdzieś pracować. Taki krok jest godny podziwu, jednakże często przynosi odpowiednie rezultaty. Lepsze to niż czekanie na cud, a tak czasem jest, jak nie możemy znaleźć zatrudnienia na etacie.