Jak nabyć lokal z dopłatą z programu rządowego Mdm?

Jak nabyć lokal z dopłatą z programu rządowego Mdm?

Projekt MDM to sposób, by młodzi mieli prostszy start w dorosłe życie. Ten rządowy program wsparcia osób, rozpoczynających drogę do posiadania własnego mieszkania, ma na celu pomoc w kupnie mieszkania, które dla młodych osób często jest wizją daleką i nieosiągalną. MDM funkcjonujący jako program rządowy od stycznia 2014 r., posiada pewne zasady. Nie jest dostępny dla każdego i nie dotyczy kupna każdego mieszkania. Aby sprawdzić, czy można z niego skorzystać, najlepiej odwiedzić stronę internetową programu, która zawiera wszelkie najważniejsze obwarowania i informacje.

dofinansowanie na zakup mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Program pomocowy dedykowany jest dla osób poniżej 35 roku życia. W przypadku gdy o dofinansowanie MDM wnioskuje małżeństwo, pod uwagę bierze się wiek młodszego z partnerów. Każde miasto posiada wskaźnik, za pomocą którego określa się na jakim poziomie ma kształtować się cena mieszkania, które zostanie zakupione z pomocą programu. Aby móc skorzystać z programu, musimy również wykazać, iż kupowane mieszkanie będzie pierwszym, a wcześniej ani teraz, uczestnik programu nie posiada mieszkania na własność, ani nie jest współwłaścicielem. Program Mieszkanie dla Młodych wprowadza także ułatwienia dla osób, które posiadają 3 lub [ręczniki saunowe] więcej dzieci. W tym przypadku zostaje zniesione kryterium wieku. Dofinansowanie, na które mogą liczyć osoby biorące udział w rządowym programie, oferowane jest w sytuacji, gdy wartość kredytu to minimum 50% wartości mieszkania, a jego spłata rozłożona jest przynajmniej na okres 15 lat. Funkcjonowanie programu MDM jest przewidziane na 5 lat, lecz posiada także ograniczenia i limity, stąd decydując się na przystąpienie do programu MDM, warto się pospieszyć – zobacz czy możesz kupić mieszkanie w korzystnej cenie.

puste mieszaknie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Limity te mają także charakter roczny, co oznacza, że z końcem roku może być ciężko uzyskać dofinansowanie rządowe.

Czy po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (https://www.effector.com.pl/pl/obrobka-profili-aluminiowych/), gdyż znajdziesz tam nowe dane.

Dopłata w ramach Mieszkania dla Młodych dotyczy mieszkań, gdzie powierzchnia nie przekracza 75 m2, natomiast przypadku uczestników programu z 3 lub więcej dzieci, ten metraż to 85 m2. Istotną informacją jest również to, iż kryterium dzietności, według którego zastosowano łagodniejsze wymagania wobec rodzin, dotyczy zarówno biologicznych dzieci, jak i tych, które zostały przysposobione. (mieszkania Gdańsk centrum) Dopłata w kwestii metrażu podstawowego dotyczy tylko 50 m2, w sytuacji rodzin wielodzietnych – 65 m2. Ważne jest także to, że dotyczy ona tylko lokalu mieszkalnego, nie obejmuje balkonów, tarasów i tym podobnych.